Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Ryanair: Kraków to pijacki raj!

2009-12-05 15:01:13

Trzy tygodnie temu czytelnicy pasazer.com interweniowali, że Ryanair w październikowym magazynie pokładowym w niesmaczny sposób reklamuje Polskę używając kontrowersyjnej gry półsłówek "Jesteśmy chórem wujów. Jesteśmy worem ch...".

W listopadzie, w tym samym czasopiśmie turyści mogą przeczytać, że jedyną atrakcją, jaką Kraków może im zaoferować jest... picie wódki.

Na obrazkach ilustrujących artykuł widzimy mężczyznę w pięciu odsłonach, który słania się na nogach, wymiotuje, a następnie pada nieprzytomny. W tle widać zabytki Krakowa. Sprawę opisuje Gazeta Krakowska.

- Nie my drukujemy tego czasopisma. Zbadamy jednak sprawę i zareagujemy - usprawiedliwia się Laszlo Tamas, przedstawiciel Ryanair . Wydawcą magazynu jest firma INK.

- Inne miasta pokazane są w nim o niebo lepiej - dodaje. Wenecja to miasto galerii sztuki, w Londynie ma się odbyć premiera opery "Dziadek do orzechów", a całe Włochy przedstawione są jako ojczyzna najpiękniejszych kurortów górskich. Kraków jest po prostu pijalnią spirytusu- mówi radny PO Bartłomiej Garda, który natrafił na artykuł.

Gdyby nie porównanie z innymi miastami i rysunki, tekst byłby do przełknięcia. Artykuł opisuje podróż dwójki cudzoziemców, którzy idąc od baru do baru poznają smak różnych rodzajów polskiej wódki i opisują tradycje ich wytwarzania. Szkoda tylko, że na każdym kroku autor stara się udowodnić tezę, że w Polsce odmawianie picia alkoholu "nie jest akceptowane społecznie".

Przypomnijmy, w poprzednim numerze Ryanair MAG pojawił się artykuł o polskich miastach opatrzony niesmaczną grą półsłówek: "Jesteśmy chórem wujów. Jesteśmy worem ch...".

Czy firma która z budżetu lokalnych samorządów ciągnie miliony złotych haraczu na "promocje i reklamę" może pozwolić sobie na takie wpadki. Jak widać może i to bezkarnie. Nikt nie piśnie złego słowa... bo to przecież linia która jest z znana z łamania ogólnie przyjętych zasad... I o to chodzi, jest kolejny artykuł i kolejna darmowa reklama.

pasazer.com

 

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 6)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn