Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Większość lekarzy nie zaszczepiłaby siebie przeciwko grypie A/H1N1

2009-11-24 03:01:38

66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 polskich lekarzy przez największy portal społecznościowy dla lekarzy Konsylium24.pl.


„Czy zaszczepiłbyś siebie przeciwko grypie A/H1N1?" - zapytał 1049 lekarzy portal Konsylium24.pl w minionym tygodniu. Zdecydowany zaszczepić się jest co dziesiąty lekarz. 30% lekarzy zdecydowanie nie zamierza się się szczepić. 17% lekarzy raczej się zaszczepi a 36% raczej się nie zaszczepi. 6% lekarzy nie ma zdania. Oznacza to, że najprawdopodobniej ponad połowa lekarzy praktykujących w Polsce nie skorzysta ze szczepionki przeciwko grypie pandemicznej A/H1N1, gdyby taka została zakupiona przez Ministerstwo Zdrowia.

Pytanie: Czy zaszczepiłbyś siebie przeciwko grypie AH1N1?

Wyniki:

 • 10% zdecydowanie tak
 • 17% raczej tak
 • 36% raczej nie
 • 30% zdecydowanie nie
 • 6% trudno powiedzieć

Badanie przeprowadzone w dniach 15-21.11.2009 wśród 1049 lekarzy przez Konsylium24.pl

Lekarze rodzinni czują się nieprzygotowani

„Czy uważasz, że jesteś przygotowany do pandemii grypy?" - zapytał 236 lekarzy rodzinnych portal Konsylium24.pl. 62% lekarzy rodzinnych nie czuje się przygotowanych do pandemii grypy. Tylko 19% lekarzy rodzinnych czuje się gotowych na pandemię.

Dociera do nas wiele sprzecznych informacji, prawie codziennie pojawiają się nowe, często niezgodne z dotychczasowymi standardami wytyczne. To sprawia, że mamy poczucie chaosu informacyjnego - komentują pytani lekarze.

Pytanie: Czy uważasz, że jesteś przygotowana/y do pandemii grypy?

Wyniki:

 • 19% tak
 • 62% nie
 • 19% trudno powiedzieć

Badanie przeprowadzone w dniach 15-21.11.2009 wśród 236 lekarzy rodzinnych przez Konsylium24.pl

Pediatrzy przeciwko obowiązkowym szczepieniom przeciwgrypowym dzieci

Czy uważasz, że warto wprowadzić obowiązkowe szczepienia dzieci przeciwko grypie? - zapytał 133 lekarzy pediatrów portal Konsylium24.pl. Przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciwko grypie jest połowa pediatrów. 36% uważa, że warto wprowadzić takie szczepienia. 14% nie ma zdania.

Pytanie: Czy uważasz, że warto wprowadzić obowiązkowe szczepienia dzieci przeciwko grypie?

Wyniki:

 • 36% tak
 • 50% nie
 • 14% trudno powiedzieć

Badanie przeprowadzone w dniach 15-21.11.2009 wśród 133 lekarzy pediatrów przez Konsylium24.pl

Grypa pandemiczna A/H1N1 i sezonowa to temat najnowszego specjalnego serwisu uruchomionego przez Konsylium24.pl pod adresem: http://konsylium24.pl/grypa

Zawartość serwisu została stworzona przez kilkanaście tysięcy polskich lekarzy zaangażowanych w leczenie i profilaktykę grypy. W sposób otwarty i jednocześnie bezkompromisowy lekarze dyskutują najbardziej kontrowersyjne zagadnienia związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną, profilaktyką, diagnostyką i leczeniem grypy. Wymieniają się również praktycznymi poradami dotyczącymi postępowania w niestandardowych przypadkach zachorowań.

 

 


Konsylium24.pl to największy opiniotwórczy internetowy serwis przeznaczony tylko dla lekarzy. Ponad 14 000 lekarzy pomaga sobie nawzajem każdego dnia rozwiązywać kilkadziesiąt problemów najtrudniejszych przypadków klinicznych polskich pacjentów. W serwisie toczą się również żywe dyskusje etyczne i światopoglądowe związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

Wydawcą serwisu jest Grupa Rx Sp. z o.o.

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 14)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn