english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Udany półmetek Platformy?

2009-11-17 03:31:51

Najnowsze sondaże nie są już przychylne PO. Partia kojarzy się z aferami oraz skłonnością do nadużyć władzy. Według sondażu „Rzeczpospolitej”, prawie połowa badanych nie da partii rządzącej szansy na sprawowanie po raz drugi władzy, z kolei 66 procent uważa, że PO nie realizuje obietnic wyborczych.

W drugą rocznicę zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska, politycy oceniają oraz szczegółowo analizują dokonania obecnej ekipy. W ocenie 49 procent badanych PO nie powinna rządzić w następnej kadencji.

Niepokojące sondaże

Sondaż „Rzeczpospolitej” wyraźnie wskazuje co było czynnikiem decydującym w spadku popularności PO. Afery wykryte przez CBA wyraźnie zaszkodziły partii. Z badań wynika, że 59 procent osób jest zdania, że przez ostatnie dwa lata sprawy w kraju przybrały niewłaściwy obrót. 63 procent badanych twierdzi, że PO nie zapewnia obywatelom równego dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji, z kolei 54 procent jest przekonanych, że Platforma nie pomaga przedsiębiorcom w trudnej sytuacji. W ocenie 60 procent respondentów, partia rządząca nie prowadzi polityki ułatwiającej start życiowy młodzieży – donosi „Rz”.

Dalsze oceny

Sondaż pokazuje, że PO jest uważana za partię o poglądach liberalnych, 38 procent badanych tak sądzi. Zaledwie 3 procent ankietowanych dostrzega w partii poglądy konserwatywne. Polacy kojarzą partię Donalda Tuska głównie z prywatyzacją. Blisko połowa badanych sądzi, że PO nie ma dobrych przywódców. Innego zdania jest 43 procent badanych. Dla ponad połowy respondentów, PO nie jest partią fachowców. Przeciwne zdanie wyraża 37 procent pytanych.

Źródło: PAP/”Rzeczpospolita”/tvp.info.pl
opracowanie e-polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz