english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Życie na podsłuchu

2009-11-13 11:03:36

Niedawno cała Polska dowiedziała się, że podczas śledztwa dotyczącego dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego ABW podsłuchiwała m.in. Bogdana Rymanowskiego. Ale jak się okazuje podsłuchiwani byli nie tylko dziennikarze. Prokuratura dysponuje bowiem zapisami rozmów Sumlińskiego z obrońcami, w tym również z Romanem Giertychem.

Na podsłuchu był także drugi adwokat – Stanisław Rymar. Zarówno Rymar jak i Giertych dzwonili na numer Sumlińskiego, podejrzanego o próbę handlowania raportem o WSI. Jak pisze „Rzeczpospolita” , dziennikarzowi założono podsłuch za zgodą sądu, jednak prokuratura nie zniszczyła stenogramów po otrzymaniu zapisów rozmów.

Giertych twierdzi, że nagrywanie rozmów z obrońcami to łamanie prawa i zapowiada skargę do resortu sprawiedliwości. Według profesora Piotra Kruszyńskiego, karnisty z Uniwersytetu Warszawskiego, przeciw łamiącym prawo prokuratorom należy wszcząć postępowanie śledcze.

Źródło:e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz