Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poczta znowu strajkuje

2009-10-29 12:02:07

Intensywne negocjacje pomiędzy związkiem zawodowym CWU (Communication Workers Union) a zarządem poczty (Royal Mail) zakończyły się fiaskiem.
Pocztowcy przystąpili dziś do nowej, trzydniowej, ogólnokrajowej akcji strajkowej.

Związkowcy wysuwają żądania organizacyjne i płacowe. Twierdzą, iż program modernizacji nie był z nimi skonsultowany, przerzuca na nich koszty i oznacza drastyczne zmniejszenie zatrudnienia.

Royal Mail aby zapobiec całkowitemu paraliżowi ,uruchomił sześć awaryjnych sortowni w różnych regionach kraju oraz korzysta z pomocy personelu administracyjnego i ok. 30 tys. czasowych pracowników.

Prawnicy CWU zapowiadali wcześniej, że zaskarżą do sądu praktykę zatrudniania łamistrajków. Kierownictwo poczty twierdzi, że są to pracownicy sezonowi, zaangażowani kilka tygodni wcześniej.

Dzisiaj (czwartek) do strajku przystąpiło 43,7 tys. pracowników sortowni i kierowcy. W piątek zastrajkuje 400 pracowników zajmujących się korygowaniem niewłaściwych adresów, zaś w sobotę 77 tys. doręczycieli i pracowników odbierających pocztę.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn