english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Polsko-ukraińskie ćwiczenia przed Euro 2012

2009-10-26 11:51:32

Funkcjonariusze polskich i ukraińskich służb specjalnych przeprowadzili wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane na Ukrainie i trwało trzy dni. Polska oddelegowała do udziału w ćwiczeniach funkcjonariuszy z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, policji, żandarmerii wojskowej oraz pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jednym z elementów scenariusza ćwiczeń była operacja odbicia zakładników z samolotu opanowanego przez terrorystów. Wzięli w niej udział m.in. funkcjonariusze Wydziału V ABW (jednostki antyterrorystycznej funkcjonującej w strukturach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego).

W praktyce sprawdzono także możliwości działania nowoczesnych środków wymiany informacji oraz procedury współpracy krajowych koordynatorów ochrony antyterrorystycznej w Polsce i na Ukrainie.

2.09 br. podpisano deklarację Szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentyna Naliwajczenki ws. rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej, przestępstw terroryzmu, nielegalnego obrotu bronią masowego rażenia i środkami jej przenoszenia oraz innych przestępstw i zagrożeń godzących w bezpieczeństwo obu Państw.

Opracowanie: Dariusz Materniak
Na podstawie: tvn24.pl, abw.gov.pl
Źródło: Portal Spraw Zagranicznych

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz