Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Warszafski Deszcz spadnie w Londynie!

2009-10-21 18:30:20

Polski Hip-Hop na Wyspach: Warszafski Deszcz spadnie w Londynie!

20.11.2009 Rhythm Factory London


Wygraj bilety

Ich powrót po latach przerwy wzbudził ogromne zainteresowanie fanów oraz mediów. Powracająca na scenę legendarna formacja Warszafski Deszcz, w składzie: Tede i Numer Raz, wystąpi w Londynie!Za gramofonami towarzyszył im będzie znakomity DJ Macu.Szykuje się prawdziwa hiphopowa uczta a zespół zapowiedział mnóstwo muzycznych niespodzianek!

Mamy dla Was 5 biletów na koncert.

Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ 

Londyński występ zespołu będzie jednym z pierwszych jakie Tede i Numer zagrają od momentu wydania najnowszej płyty, pt.'Powrócifszy'.Ciekawostką jest fakt, że impreza w Rhythm Factory to połączenie polskiej i czeskiej sceny hip-hopowej: po zakończeniu koncertu Warszafskiego Deszczu za gramofonami stanie najlepszy bez wątpienia czeski dj, połowa kultowego w czechach duetu Indy&Wich, czyli DJ Wich.

Dziesięć lat temu w stolicy Polski spotkało się trzech młodych ludzi: Tede, Numer Raz oraz Dj Jan Marian. Każdy z nich działał muzycznie na wielu płaszczyznach już od połowy lat ’90. Po wielu sukcesach piosenek wydawanych na różnych kompilacjach, w roku 1999 powstała ich wspólna płyta, która stała się kamieniem milowym muzyki hip-hop w Polsce.

 

Krążek „Nastukafszy” odniósł sukces, o którym dziś wykonawcy mogą tylko pomarzyć. Bez żadnej promocji, sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Debiut formacji „Trzyha/Warszafski deszcz” był najbardziej spektakularnym sukcesem w historii polskiej muzyki Hip-Hop. Otworzyło to drogę do dalszej kariery wykonawców, lecz każdy z nich wybrał karierę solową.

Po wielkim sukcesie pierwszej płyty „Warszafskiego Deszczu” zatytułowanej „Nastukafszy” na wiele lat zespół zawiesił swoją działalność, a muzycy kontynuowali kariery solowe. Po ośmiu latach, w dniu premiery pierwszej płyty, zespół już bez Dj Jan Mariana zdecydował się wydać drugą, archiwalną płytę, na którą czekali wszyscy fani. I się doczekali! Drugi album WFD zatytułowany „Reminiscencje” został opublikowany w Internecie, za darmo w lutym 2007 roku. W ciągu pierwszego tygodnia pobrano ponad 200 tysięcy pełnych płyt. Legenda Warszafskiego Deszczu ożyła na nowo, a koncerty zagrane przez reaktywowany Warszafski Deszcz okazały się najciekawszymi wydarzeniami muzycznymi ostatnich kilku lat. Na warszawskiej imprezie Warsaw Challenge, zorganizowanej przez Biuro Promocji Miasta ST. Warszawy koncert Warszafskiego Deszczu zgromadził 6 tysięcy fanów i był głównym wydarzeniem finału międzynarodowych zawodów breakdance. W sierpniu 2007 roku Warszafski Deszcz wystąpił na międzynarodowym festiwalu Hip Hop Kemp w czeskim mieście Hradec Kralove. Ich występ został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność wielu korespondentów.

Formacja Warszafski Deszcz na stałe zapisała się w kanonie polskich twórców muzyki Hip-Hop, a Tede i Numer Raz są bez wątpienia najbardziej wpływowymi artystami wśród raperów.

Koncert zespołu w Londynie będzie jedynym występem na Wyspach.Tak więc jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego hip-hopu!Zapraszamy!

----

20.11.2009 – godz.21.00

Rhythm Factory – 16-18 Whitechapel Road, E1 1EW London.

Bilety do nabycia (13 funtow w przedsprzedazy, 15 funtow w dniu koncertu):

online: www.ticketweb.co.uk

KASA - biuro 1D POSK 238-246 Kings Street W6 0RF - Hammersmith.

Polsmak - 39 Balls Pond Road N1 4BW - Dalston/Kingsland.

Polish Deli - Ealing Broadway (na przeciwko Boulevard)

Olka Deli - 4 Market Place W3 6DS - Acton

Polmar – 645 Seven Sisters Road, N15 5LE.- Seven Sisters

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn