english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Prawo jazdy nadal będzie odbierane za alimenty?

2009-09-24 12:07:34

Choć 22 września Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo jazdy nie może być odbierane przez urzędników osobom uchylającym się od płacenia alimentów, dziś posłowie mówią, że będą pracowali nad tym, by wpisać tę sankcję w kodeks karny

Dotąd decyzja o zabraniu prawa jazdy za niepłacenie alimentów zapadała w drodze administracyjnej. Jeśli odpowiedni przepis nt. takiej sankcji zostanie wpisany do kodeksu karnego, wówczas – zdaniem posłów – nie byłby już niekonstytucyjny i mógłby być egzekwowany. Jak argumentuje szef sejmowej komisji polityki społecznej, Sławomir Piechota, nie może być mowy o tym, że sankcja odebrania prawa jazdy jest za ostra, skoro za uchylanie się od wykonywania świadczeń alimentacyjnych można trafić nawet do więzienia.

Dodatkowo posłowie chcą wprowadzić możliwość odwołania się od decyzji odebrania prawa jazdy. To właśnie na brak takiego prawa zwrócił także uwagę TK.


Źródło: rmf.fm,e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz