english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Kara za Ku Klux Klan i Polaków

2009-09-05 01:47:52

Sąd dyscyplinarny orzekł, że 40-letni sanitariusz Karl Touhey, który stwierdził, że "z polskimi imigrantami w Wielkiej Brytanii może poradzić sobie jedynie Ku Klux Klan", przez rok nie będzie mógł wykonywać zawodu - informuje Goniec.com.

Mężczyzna podczas rozmowy z kolegą w lipcu ubiegłego roku powiedział, że "do władzy w Wielkiej Brytanii powinien dojść Ku Klux Klan, aby zrobić porządek z imigrantami". Sanitariusz pochwalił ich za "dobrą robotę w USA" i takich samych efektów oczekiwał w Wielkiej Brytanii.

Oskarżony do winy się nie przyznał i zaprzeczał, że jest autorem rasistowskich komentarzy. Mężczyzna utrzymywał ponadto, że pracownicy, którzy zeznawali przeciwko niemu, są w zmowie - informuje Goniec.com.

"Takie zachowanie nie przystoi licencjonowanemu sanitariuszowi i naraziło jego profesję na złą reputację" - orzekł dr Alexander Yule, który przewodniczył obradom Health Professions Council.

źródło informacji: INTERIA.PL
fot:The Library of Congress (American Memory Collection),

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn