Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

SkyEurope już nie poleci...

2009-09-01 15:07:10

Tanie linie lotnicze SkyEurope poinformowały o całkowitym zawieszeniu działalności.

Nie ma możliwości zakupu biletów, wszystkie loty słowackiego przewoźnika zostały odwołane. Na lotnisku w Bratysławie stoi nadal kilka ich samolotów, w hali odpraw panuje chaos. Setki zawiedzionych pasażerów czekają na inne połączenia.

 

 SkyEurope już od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Dwa tygodnie temu lotnisko w Wiedniu zaprzestało obsługi samolotów tej linii lotniczej. Na nic zdały się próby ratowania: ani sądowa ochrona przed roszczeniami wierzycieli, ani nowy inwestor nie był w stanie jej uratować.

W ciągu sześciu lat istnienia SkyEurope nigdy nie przynosiły zysków. A w bardzo trudnej sytuacji finansowej znalazły się jeszcze w zeszłym roku - tuż po tym, jak wycofali się z polskiego rynku.

Tanie linie lotnicze SkyEurope zostały założone w 2001 roku. Ich główna baza znajdowała się na w Bratysławie, a pozostałe w Budapeszcie, Pradze i Wiedniu. W Polsce SkyEurope obecny był od 2004 roku, kiedy to otworzyli bazę w Krakowie oraz kilka połączeń z Warszawy. Ich siatka połączeń była urozmaicona i za naprawdę niewielkie pieniądze można było polecieć do Aten, Dubrownika czy do Neapolu.

A dziś żegnamy się ze SkyEurope, dziękując za wszystkie podniebne podróże...

Anna Żuchlińska
pasazer.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn