english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Akcja strajkowa pocztowców

2009-08-23 14:01:28

Członkowie związku zawodowego łącznościowców (Communication Workers Union - CWU) w Carrickfergus, Stockport, Boston oraz Hadfield w Derbyshire przystąpią do całodobowego strajku, co zakłóci też system doręczania poczty w innych regionach kraju.

Szeroką akcję strajkową zaplanowano też na najbliższy tydzień w Skegness, Huntingdon, Rochdale, Birmingham, Coventry, Middlesbrough, Isle of Wight oraz w Londynie. We wrześniu CWU przeprowadzi głosowanie wśród 130 tys. członków w sprawie ogólnokrajowego strajku.

 

Według zastępcy sekretarza generalnego CWU Dave Warda, "pocztowcy są bici ze wszystkich stron". "Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi wynagrodzenie, bezpieczeństwo pracy, obciążenie pracą, czy też pracowniczą godność, nasi członkowie obrywają ze wszystkich stron. Presja i stres w miejscu pracy sięgają szczytu." - powiedział zastępca sekretarza generalnego CWU Dave Ward, w wywiedzie dla agencji Press Association.

Rzecznik Royal Mail zaapelował do CWU o odstąpienie od strajku i współdziałanie w modernizacji rynku usług pocztowych w obliczu nasilającej się konkurencji. Rzecznik uważa też, iż strajk jest szkodliwy.

cia.bzzz.net

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz