Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Koniec analogowej telewizji

2009-08-14 14:00:19

Walia jako pierwsza w Zjednoiczonym Królestwie wyłącza analogowe nadajniki telewizyjne. Od wczoraj w całym hrabstwie jako pierwszy został wyłączony kanał BBC2. W kolejnych miesiącach będą znikały kolejne. Do stycznia 2010 roku cała Walia będzie odbierała jedynie w cyfrowej jakości.

   W czerwcu Stany Zjednoczone zakończyły nadawanie analogowych sygnałów telewizyjnych. Telewizją cyfrowa mogą się już cieszyć takie kraje jak: Szwecja, Szwajcaria czy Niemcy.

Jakie są obawy związane ze stratą kanałów telewizyjnych? Oczywiście nie będą one dotyczyły tych z nas, którzy korzystamy z anten satelitarnych. Wyłączenie, kanału BBC2 jakie nastąpiło wczoraj dotyczy jedynie tych, którzy korzystali z anten analogowych. Kanały cyfrowe otrzymują pełnej mocy sygnał, dzięki czemu możemy się cieszyć obrazem panoramicznym i najlepszym rodzajem dźwięku.

Jak sobie poradzić kiedy nie mamy anteny satelitarnej a lokalna telewizja była jedyną jaką odbieraliśmy? Do starych analogowych telewizorów można dokupić specjalne skrzynki (Digital box), które będą przetwarzały sygnał cyfrowy na analogowy. Można także zainwestować w nowy telewizor przystosowany do odbioru sygnału cyfrowego. Albo po prostu wykupić abonament telewizji satelitarnej. Akcja informacyjna o wyłączaniu telewizji analogowej prowadzona jest od kilku miesięcy. W specjalnych przewodnikach (które trafiły do nas kilkanaście tygodni temu), krok po kroku wyjaśnione zostały zasady postępowania. Usługa zamówiona przez Digital UK to koszt około 40 funtów.

polka

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn