Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Nie używaj toalety jako śmietnika

2009-08-13 19:46:18

Maszynki do golenia, tampony i waciki. Takie śmieci można odnależć w rurociagach w LLanelli. Czlonkowie chartratywnych organizacji Keep Wales Tidy oraz The Welsh Water przestrzegają przed skutkami nieroztropnego spuszczania śmieci w toaletach.

-Powodzie w domu, blokowanie kanalizacji może mieć niszczycielski wpływ na nasze środowisko naturalne. Dlatego powstał ten zabawny film oraz kampania (można go obejrzeć na http://www.dwrcymru.co.uk/TheDirtyDozen/) , w jaki sposób możemy zmniejszyć ryzyko takiej sytuacji. Akcja skierowana jest głównie do młodych ludzi . Ma ona uświadomić , do czego może to w perspektywie prowadzić i jaki wpływ ma na środowisko naturalne, komentuje akcję - Jane Davidson Walijska Minister Ochrony Środowiska.

  Spuszczanie wody w toalecie a z nią różnych innych przedmiotów utrudnia jej oczyszczanie. Może to być skutkiem zanieczyszczenia ujęć wody i rzek. Najczęściej spuszczanie w toaletach są kondomy, waciki, tampony, pieluchy a nawet maszynki jednorazowe.

Chcesz zadbać o środowisko w którym mieszkasz?

Keep Wals Tidy to organizacja która powstała w 1972 roku. Głównymi jej zadaniami jest: utrzymanie Walii (LLanelli) w czystości, czyli gdzie najlepiej rozstawić s kosze na śmieci, likwiduje i przeciwdziała nielegalnym składowiskom śmieci, usuwa nagromadzające się wózki sklepowe (tak popularnie w najdziwniejszych miejscach), kontroluje i usuwa chwasty, a także walczy z właścicielami czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich milusińskich. KWT zachęca do corocznych porządków. Grupy osób, które chciałby dobroczynnie posprzątać swoją okolicę powinny załogować się na stronie http://www.keepwalestidy.org/ . w zamian zostaną dostarczone wszystkie potrzebne narzędzia aby bezpiecznie wziąć udział w akcji ( rękawice, worki, chwytniki) a także materiały pamiątkowe.

 na podst. www.keepwalestidy.org i www.dwrcymru.co.uk

polka

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn