english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Śmierć Polaka w areszcie w Peterborough

2009-08-10 20:24:03

Brytyjska policja prowadzi wewnętrzne śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Zbigniewa Symonowicza. Polak zmarł 29 lipca na komisariacie policyjnym Thorpe Wood w miejscowości Peterborough.

29 lipca Symonowicz został zatrzymany za złamanie warunków tymczasowego zwolnienia. Polak oskarżony był o znęcanie się nad swoją byłą partnerką.

Kiedy dokonywano aresztowania, mężczyzna o własnych siłach wsiadł do policyjnego samochodu. Po przewiezieniu go na komisariat, okazało się, że są jakieś problemy z systemem komputerowym służącym do ewidencjonowania zatrzymanych. Mężczyzna przez kolejne pół godziny pozostawał w furgonetce i czekał aż problem zostanie naprawiony.

Kiedy opuszczał samochód, widać już było, że coś jest nie tak. Symonowicz nie był w stanie wyjść samodzielnie, słaniał się na nogach. Policjanci zaprowadzili go do poczekalni, gdzie kolejne 20 minut siedział na krześle. Według świadków w tym czasie obficie się pocił. Wiadomo, ze Polak przyjmował wcześniej leki nasercowe.

Około godziny 18:30 choremu pomocy musiał udzielił policyjny lekarz. Po kolejnych 30 minutach reanimacji Zbigniew Symonowicz zmarł.

Dochodzenie w sprawie śmierci Polaka prowadzi Independent Police Complaints Commission, czyli odpowiednik polskiego Wydziału Spraw Wewnętrznych.

- Przyjrzymy się dokładnie medycznej opiece, jaką otoczono pana Symonowicza w czasie jego aresztowania – powiedziała prowadząca z ramienia IPCC śledztwo komisarz Rachel Cerfontyne.

Śmierć Polaka jest już drugim takim przypadkiem w Peterborough w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W maju na tym samym komisariacie zmarła Brytyjczyk Jonathan Pluck.

  źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
asiunkaasiunka
przynajmniej jednego mniej babskiego boksera, nie bedziemy z anim płakac :027:
spam
Poparcie: 0
Czyżby zaniedbanie?
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn