Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Nowe połączenia z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

2009-08-03 08:55:46

Władze Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” sp. z o.o. w porozumieniu z irlandzkimi liniami lotniczymi Ryanair pragną z dumą ogłosić uruchomienie nowego bezpośredniego połączenia lotniczego z Rzeszowa do Liverpoolu. Regularne loty na tej trasie rozpoczną się od 27 października br. i odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Tym samym Rzeszów i region podkarpacki zyskują kolejne połączenie z ważnym brytyjskim ośrodkiem miejskim, jakim niewątpliwie jest Liverpool, posiadający szybkie i bezpośrednie połączenia lądowe z pobliskimi aglomeracjami miejskimi, jak np. Manchester oraz Leeds-Bradford. Uruchomienie nowego połączenia w dobie kryzysu ekonomicznego i trudnych warunków rynkowych jest jednocześnie sygnałem, że potencjał rozwojowy jedynego międzynarodowego portu lotniczego na Podkarpaciu jest znaczący, czego dowodem jest stały wzrost liczby obsługiwanych pasażerów oraz ciągłe powiększanie liczby dostępnych połączeń regularnych i czarterowych.
- Regularna linia Rzeszów-Liverpool jest ogromnym sukcesem nowo utworzonej spółki lotniskowej Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”, której podstawowym priorytetem jest zwiększanie liczby miejsc docelowych dostępnych bezpośrednio z naszego lotniska – podkreśla prezes zarządu spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” sp. z o.o. Stanisław Nowak. Szef spółki dodaje, iż w dalszym ciągu toczą się rozmowy na temat uruchomienia kolejnych połączeń z Rzeszowa. – Trudna sytuacja na światowym rynku lotniczym nie sprzyja szybkim decyzjom, ale jestem przekonany, że uruchomienie nowych połączeń z Jasionki jest kwestią niedługiego czasu – podkreśla prezes Nowak.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” obsługuje obecnie następujące połączenia krajowe i międzynarodowe w ruchu pasażerskim: Londyn (Luton i Stansted), Nowy Jork (JFK i Newark), Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool (od 27 października) oraz Warszawa. Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT oraz Lufthansę. Rocznie podrzeszowskie lotnisko obsługuje ponad 320 tys. pasażerów, która to liczba rokrocznie się zwiększa.

Oceń artykuł
(głosów: 5, suma ocen: 21)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (4)
sorayasoraya
przestarzała wiadomość.. moze ktoś wie - z pewnych źródeł - kiedy połączenie Rzeszów - Liwerpool zostanie wznowione?
  • 2010-11-29 15:05:19
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Zobacz TUTAJ
  • 2010-11-30 00:31:17
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
flimunflimun
kiedy polecimy z liverpoolu do rzeszowa ???????????  
  • 2011-04-08 00:23:26
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
flimunflimun
nigdzie nie ma informacji na ten temat iabelek:
  • 2011-04-08 00:26:35
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn