english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Władze planują atak na obóz imigrantów w Calais

2009-07-20 20:50:10

Jak informują brytyjskie Indymedia, w ramach mającego kosztować 15 milionów funtów planu „uszczelnienia” granic władze Wielkiej Brytanii i Francji planują zrównanie z ziemią obozu uchodźców w pobliżu portu w Calais, znanego jako „dżungla” i masową deportację jego mieszkańców do Afganistanu.

Według raportów, nadesłanych przez organizacje wspierające imigrantów w Calais, do ataku na obóz ma dojść we wtorek, 21 lipca, na piątek 24 władze francuskie wyczarterowały samoloty mające przetransportować schwytanych imigrantów do Afganistanu.

Uchodźcy z Calais i wspierające je organizacje wzywają aktywistów, niezależnych dziennikarzy i uczestników legal teamów do przyjazdu do Calais w celu zablokowania planowanych rajdów policji i deportacji uchodźców. W poniedziałek, 20 lipca przed ambasadą Francji w Londynie odbędzie się protest, zorganizowany przez No Borders, w Wielkiej Brytanii zbierane są także podpisy pod petycją przeciwko planowanej likwidacji obozu w Calais. Swój sprzeciw wyrazili też we wspólnym oświadczeniu członkowie Parlamentu Europejskiego z ramienia brytyjskiej Partii Zielonych.

Źródło i foto: Czarny Sztandar

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn