Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Szczepienie całego narodu

2009-07-13 02:32:29


Z powodu śmierci jednego mężczyzny z Essex, który jest pierwszą osobą zmarłą z powodu wirusa świńskiej grypy A/H1N1, brytyjska służba zdrowia zaszczepi całe społeczeństwo.

Rząd planuje do końca 2009 r. zaszczepić 20 milionów obywateli. Szczepionka ma być przygotowana w 5 dni a w ciagu kilku tygodni dotrze do Wielkiej Brytanii. Zamówiono 90 milionów dawek. Będzie to największa akcja szczepienia brytyjskiego społeczeństwa od 50 lat.

 

Brytyjskie Towarzystwo Medyczne w informacjach prasowych nie krytykuje akcji i zdaje się popierać akcję szczepienia. W mediach nie podaje się informacji nt. liczby zgonów wynikłych ze szczepień przeciwko świńskiej grypie w latach 1970. w Stanach Zjednoczonych i nie informuje społeczeństwa o zagrożeniach wywołanych skutkami ubocznych szczepień.

Nie ukrywajmy - w grę wchodzą wielkie pieniądze dla koncernu farmaceutycznego, a nie zdrowie obywateli. Co roku na zwykłą grypę umiera około 3 tysięcy osób w samych Niemczech - możliwe, że w Wielkiej Brytanii wynik jest porównywalny - i nikt z tego powodu nie szczepi całego kraju.


Maurycy Hawranek
Wolne Media

 

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn