english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Mniej samolotów z Londynu do Polski

2009-07-04 14:47:23

Tanie linie lotnicze easyJet ogłosiły, że w związku z dwukrotnym wzrostem opłat lotniskowych wycofują się z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Do tego czasu, linia utrzyma dwa połączenia dziennie na trasie Warszawa - Londyn Luton - informuje Marta Paleczna, rzecznik prasowy easyJet.

Podwyższenie opłat lotniskowych uderzyłoby w kieszenie pasażerów - każdy musiałby zapłacić o 34 zł więcej za bilet w jedną stronę.

- Europa jest pogrążona w recesji i lotniska m.in. w Krakowie i Katowicach dokładają wszelkich starań, aby zmniejszyć koszty, a tym samym utrzymać ruch pasażerski. Takie działania są niezbędne do zabezpieczenia siatki połączeń z danego lotniska oraz miejsc pracy. Warszawskie lotnisko wydaje się działać dokładnie w odwrotny sposób - mówi Oliver Aust, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej easyJet. - Jeżeli podnosi się ceny w czasach recesji, należy liczyć się z tym, że klienci po prostu odejdą - dodaje.

Kraków też traci połączenie z Londynem. Linie lotnicze British Airways poinformowały na swojej stronie o skasowaniu lotów z krakowskiego lotniska wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego. Ostatni rejs na lotnisko Gatwick został zaplanowany na 24 października. Loty nie powrócą także w sezonie letnim 2010. Przewoźnik zapowiedział za to zwiększenie ilości lotów do Pragi z trzech do czterech dziennie.

Na trasie do Londynu brytyjski przewoźnik ma silną konkurencję ze strony Ryanair, który lata na lotnisko Stansted oraz ze strony taniej linii lotniczej easyJet, która operuje na lotniska Luton oraz Gatwick.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn