english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Małe Corby znalazło sposób na recesję

2009-07-02 00:23:07

Miasto Corby w Northamptonshire jest doskonałym przykładem na to, jak można oprzeć się recesji w Wielkiej Brytanii. Naukowcy z uniwersytetu Oxford uznali, że właśnie Corby jest najlepiej przygotowane na przetrwanie kryzysu ekonomicznego.

Okazuje się, że różnorodność biznesu, który w tym mieście skupia się głównie wokół dystrybucji, produkcji i logistyki sprawia, że całe miasto stało się „antyrecesyjne”.

W 1980 roku miasto dotknęły zwolnienia rzędu 11 tysięcy osób, kiedy upadł przemysł hutniczy. Był to największy cios ekonomiczny dla kilkudziesięciotysięcznego Corby.

„Starając się wyjść z ówczesnego kryzysu, nie skupialiśmy się na przemyśle finansowym ani jemu podobnych, które wtedy były w modzie i powszechnie uważano, że to najlepsze wyjście z kłopotów” – mówi Chris Mallender z zarządu miasta.

„Chcieliśmy inwestycji, chcieliśmy nowych miejsc pracy, robiliśmy, co tylko było w naszej mocy, by pozyskać wielu nowych inwestorów” – dodaje.

To właśnie ich różnorodność jest kluczem do sukcesu miasta. Firmy związane z finansami nie odgrywają żadnej ważniejszej roli w gospodarce Corby.

„Każde przedsiębiorstwo, które chciało wziąć udział w rozwoju miasta, zawsze znalazło tu swoje miejsce” – mówi Paul Griffiths z Izby Przemysłowej w Corby.

Jeszcze przed załamaniem brytyjskiej gospodarki, samorząd prowadził skuteczną kampanię związaną z budownictwem. Znaczna liczba firm budowlanych znalazła swoje miejsce w mieście i do dziś rozwija swoje inwestycje.

Budowana jest m.in.: nowa stacja kolejowa, dzięki której dojazd do Londynu skróci się o blisko połowę. Jednocześnie ze względu na swoje walory i położenie, Corby ma stać się miastem docelowym dla wielu Brytyjczyków, co także przyniesie wymierne korzyści finansowe.

Władze miasta mają też nadzieję, że rozwój najbliższych okolic doprowadzi do stworzenia kolejnych miejsc pracy i nowych inwestycji.


Filip Cuprych

Artykuł pochodzi z:

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn