Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Kolejny Airbus spadł do oceanu

2009-06-30 13:01:44

Co najmniej jedna osoba uratowała się z katastrofy Airbusa A310, który rozbił się w nocy w rejonie archipelagu Komorów (niedaleko Madagaskaru) - poinformował przedstawiciel Yemenia Airways. Ocalonym okazało się małe dziecko, jednak póki co nie wiadomo w jakim znajduje się stanie. Jemeński samolot A310 rozbił się w nocy na archipelagu Komorów na Oceanie Indyjskim. Archipelag Komorów znajduje się na północny-zachód od Madagaskaru.

- Samoloty wypatrzyły szczątki w miejscu katastrofy - powiedział przedstawiciel ASECNA, agencji bezpieczeństwa lotnictwa działającej we frankofońskiej części Afryki. - Nie było żadnego śladu osób, które mogłyby przeżyć katastrofę - oświadczyli z początku ratownicy. – W wodzie unoszą ciała ofiar oraz szczątki samolotu – dodali. Niektóre z nich zostały już wyłowione.

Na pokładzie Yemenia Airways było 142 pasażerów i 11 członków załogi. Lot odbywał się z Paryża do stolicy Komorów, Maroni, z międzylądowaniem w Marsylii i w Sanie, stolicy Jemenu. Lot 626 wystartował ze stolicy Jemenu - Sany ok. 23:30 naszego czasu. Podróż do Moroni miała potrwać około 4,5 godzin. Każdego tygodnia Yemenia Airways ma 3 loty na tej trasie.

Francuskie źródła podają, że maszyna była w fazie lądowania i wpadła do morza. Wcześniej, kilka kilometrów od wybrzeża samolot zniknął z radarów. Według BBC, podczas planowanego lądowania panowały trudne warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr.

Airbus A310 to średniej wielkości szerokokadłubowa maszyna dalekiego zasięgu używana głównie w wersjach pasażerskich przez linie lotnicze na całym świecie. Pierwszy lot odbył się w kwietniu 1982 roku.

W sumie powstało 255 sztuk wszystkich wersji A310 dostarczanych do odbiorców w latach 1983-1998. Oficjalnie zakończono produkcję w 2007 roku. Model A310 został zastąpiony serią A330/340.

Anna Żuchlińska, Paweł Cybulak
pasazer.com
fot Aleks B wikinews

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn