english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Exeter w Laxton Hall

2009-06-27 10:00:31

 Laxton Hall to posiadłość położona na terenie hrabstwa Northampton. Od roku 1969 ten XVII wieczny budynek, niczym z „Sagi rodu Forsythów”, którą doskonale pamiętają nasze mamy i babcie, jak i cały przyległy teren należy do Polskiej Misji Katolickiej. Od 1972 roku znajduje się tam Dom Spokojnej Starości dla weteranów II wojny światowej, którymi opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.
        Od pięciu już lat Polska Macierz Szkolna wspólnie z Polską Misją Katolicką i Konsulatem Polskim w Londynie organizuje tam w wielki festyn dla uczniów polskich szkół sobotnich. W tym roku było to już piąte  takie spotkanie. Jak co roku do Laxton Hall zjechało się mnóstwo szkół sobotnich, głównie z Londynu, północnej i środkowej   Anglii. Polska Szkoła Sobotnia z Exeter, co wiemy od p. Aleksandry Podhorodeckiej, Prezeski Polskiej Macierzy Szkolnej była jedyną z tak daleka. Była pełna podziwu dla naszych uczniów i ich opiekunów jadących ponad 4 godz. na to spotkanie. Ale warto było. Choćby dlatego, że przywieźliśmy wszystkim ładną pogodę. Jak nam powiedział Rektor Polskiej Misji Katolickiej Ks. Kukla po raz pierwszy nie było deszczu. Pewnie to nasza zasługa.
       Byliśmy tam pierwszy raz, ale uczestniczyliśmy nie tylko w zabawach dla najmłodszych. Nasi starsi uczniowie wzięli udział w meczu piłki nożnej. Co prawda nie udało im się wygrać ale do następnego spotkania potrenują .
       W zawodach sportowych uczestniczyli nie tylko uczniowie szkół sobotnich. Byliśmy świadkami meczu piłki nożnej pomiędzy księżmi i dyplomatami. Wygrali dyplomatycznie, jak to powiedział prowadzący całą imprezę, księża.
       Mamy nadzieję, w przyszłym roku znów zawitamy do Laxton Hall ale w większym już gronie, nie jednym ale może dwoma autokarami. Podszepniemy też nasze pomysły, powiemy organizatorom o tym, czego nam tam brakowało, a o czym rozmawialiśmy z rodzicami w drodze powrotnej do Exeter. Mamy również i taką nadzieję, że ta pierwsza wycieczka uczniów ,rodziców i nauczycieli naszej szkoły to dobry początek wspólnych wypadów.
    Jak powiedziała po powrocie Mama Adriana z I-ej klasy, Magda Majewska; „polecamy się na przyszłość”. To zapewne znaczy , że było OK.

.

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn