english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Centrum informacji w Bristolu

2009-06-23 15:23:18

Nowe centrum informacji dla osób z Europy Środkowo-Wschodniej zostało oficjalnie otwarte – podaje "Bristol Evening Post".

Centrum znajdujące się an ulicy St Paul’s w dzielnicy Clifton działało już od początku tego roku z pomocą służby zdrowia, władz lokalnych i serwisów ratunkowych.

Większość osób zgłaszających się o pomoc do biura Central and East European Society Information Centre (CEESIC) pochodzi z Polski. Według oficjalnych statystyk w Bristolu mieszka 15 tys. Polaków, podczas gdy w całym rejonie południowo-zachodnim ponad 50 tys.

Przewodniczący organizacji, Jay Jay Martin powiedział, że centrum dziennie otrzymuje od 30 do 40 nowych zgłoszeń.
Oprócz stałego urzędowania w Bristolu, przedstawiciele CEESIC podróżują co miesiąc do różnych miast aby dotrzeć do większej liczby imigrantów.
Organizacja została stworzona po tym jak honorowy polski konsul, George Peszyński zrezygnował ze swojej funkcji po zawale serca. Konsulat został zamknięty, ale jest nadzieja, że zostanie znów otwarty pod koniec tego roku.
Pracownicy biura informacyjnego mają nadzieję, że uda im się zastąpić pustkę spowodowaną zamknięciem konsulatu.

Siedziba miesci sie w budynku  Royal British Legion na St Paul's Road, Clifton

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz