english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

The Hatchet - najstarszy bristolski pub

2009-06-23 15:14:53

Po raz pierwszy odwiedzilem to miejsce kilka tygodni temu, zupelnie nieświadomy tego, że stanie się moim ulubionym zakątkiem zawsze serwującym dobrą muzykę i dziwnie dobrze smakującego Bell’s-a …

Historia The Hatchet sięga, jak niektórzy zakladają XV w. Byla  to prawdopodobnie mala farma polożona przy Frog Lane bardzo ruchliwej jak na tamte czasy i  przy okazji glównej drodze do wioski Clifton (zanim zbudowano Park Street). Z racji tego ze byl to glówny szlak komunikacyjny i często powozy  a także piesi wędrowcy zatrzymywali się tu żeby odpocząć i napić się wody farma zaczęla się przeksztalcać by w końcu pelnić  rolę zajazdu.

Oficjalnie przyjęto iż początek istnienia datowany jest rokiem otrzymania pierwszej licencji a mialo to miejsce za panowania pierwszego króla zjednoczonej Wielkiej Brytanii Jakuba I w roku 1607.
Nazwa The Hatchet jest nazwą niezwykle  rzadką wśród nazw pubów i najprawdopodobniej ma glęboki związek ze sztuką wycinki drzew.
Przez wiele lat zresztą toporek lub jak kto woli siekierka byla symbolem pubu. Przypuszczalnie drwale wycinający las na Clifton wlaśnie tu przychodzili ugasić swoje pragnienie.
Dawniej plac, a na chwilę obecną tylko  ogródek  za Pubem byl świadkiem walk kogutów, który  w wieku XIX zostal przeksztalcony w ring bokserski. To wlaśne tutaj doświadczenia nabieraly takie zabijaki jak Benjamin Brain, Jem Belcher, Henry Pearce czy Tom Cribb.
The Hatchet przetrwal Blitz (okres cięzkich bombardowań miasta w 1944 roku) a także planistów miejskich  w stanie prawie nienaruszonym.
W październiku 1973 roku przed pubem posadzono norweski klon, drzewo które zmienilo oblicze miasta. Grupa zapalenców rozpoczęla w ten sposób akcję “Plant A Tree For 73”, dzięki której od roku 1973 w Bristolu posadzono tysiące drzew przez co miasto stalo sie bardziej zielone…
Obecnie The Hatchet znany jest ze swojej rockowej i alternatywnej sceny i slynny za sprawą przepysznych niedzielnych lunch-ów.

Godziny otwarcia:
Pn - Śr    12-23
Czw        12-1
Pt - Sob  12-2
Nie         12-22.30
Posilki:
Pn - Pt    12-20
Sob - Nie 12-17

The Hatchet
27 Frogmore Street
BS1-5NA
0117 929 4118
www.thehatchet.co.uk
The Hatchet needs you !!!

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz