Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Bath

2009-06-23 14:42:49

Miasteczko Bath leży  21 km na południowy wschód od Bristolu i należy do jednego z 10-ciu najczęściej odwiedzanych miast w Wielkiej Brytanii. Bath zawdzięcza swą nazwę i sławę gorącym źródłom (jedynym na terenie Anglii) i starożytnemu kompleksowi leczniczemu (dawniej zwanemu Aquae Sulis).

Miasto słynie także z odbywających sie tutaj co roku wielu koncertów i festiwali jak : Bath International Music Festival,  festiwal skupiający co roku muzyków z całego świata grających muzykę klasyczna, jazzową i etniczną (w tym roku wystąpił miedzy innymi tomasz Stańko), Bath Fringe Festival (sztuka, teatr i muzyla) Bath Literature Festival, Bath Film Festival czy też The Jane Austen Festival. Jedną z największych atrakcji miasteczka jest samo przechadzanie się jego półkolistymi uliczkami, podziwianie wspaniałej architektury, czy też spacer po  Sydney Gardens (szczególnie wiosną).  Pomimo tego, ze miasteczko jest nie duże, jest dosyć rozległe i  jeden dzień na jego zwiedzanie to stanowczo za mało. Niesamowita atmosfera miasta pełna historii zapisanej także na wiszących na domach tabliczkach z informacjami o ich mieszkańcach sprawia że przyjemnie jest tu wracać o każdej porze roku,a dosyć długa lista miejsc które warto odwiedzić sprawi że nie będziemy się nudzić: Roman Baths, Bath Abbey, Assembly Rooms, Hershel Museum (Muzeum Muzyka i astronoma który odkrył planetę Uran), Jane Austen Centre, Bath Museum, Post Museum, Holbourne Museum, Royal Victoria Park i Royal Crescent, Henrietta Park, Sydney gardens

fotografie miasta  - by Pecado

Roman Bath Było to uzdrowisko bardzo popularne między I a IV w. n.e., później jednak zostało zapomniane i pobudowano w tym miejscu inne budynki.  W 1775 roku przypadkowo odkryto pozostałości łaźni i świątyni. Podjęto wówczas prace renowacyjne.  Na podstawie znalezisk ( napisów na murach) odkrytych podczas prac renowacyjnych okazało się, że łażnie istniały już w roku 75 n.e. Przez długi czas uważano, że łaźnie i świątynię w Bath zbudowali Rzymianie, którzy znaleźli tu lecznicze źródła mineralne. Wg Martina Heniga z Instytutu Archeologii Oxford University źródła owe były znane znacznie wcześniej i służyły jako miejsce kuracji oraz kultu celtyckiego bóstwa Sulis którą utożsamiano z rzymską Minerwą. Łaźnie przyjmują największą liczbę turystów ze wszystkich zabytków w wielkiej Brytanii (wylączając oczywiście Londyn)

fotografie starożytnych łaźni

Link do strony visith bath gdzie znajdziemy wszelkie pozyteczne informacje

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
jak tylko wyjdę z tego siedliska zdrowia, to się z rodziną wybiorę na wycieczkę do Bath.I osobiście uważam, że powinno być więcej takich artów w temacie, co i gdzie warto zwiedzić
  • 2010-07-29 02:08:20
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn