english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum

Poradnik

700 osób zwolniono dyscyplinarnie.

2009-06-22 09:42:25

Tysiące pracowników strajkuje.O dzikim strajku w rafinerii w Lindsey już pisaliśmy. Dyscyplinarnie zwolniiono dziś z pracy prawie 700 protestujących. (co daje razem ok. 900 osób  zwolnionych w związku ze strajkiem.) Wybuchła fala protestów i dzikich strajków w odpowiedzi do represji.

Pracownicy Lindsey rozsyłali sms-y do załóg z innych zakładów petrochemicznych i elektrowni w Anglii i Walii i oni organizowali strajki i protesty solidarnościowe.

Zastrajkowało dziś ponad 1200 pracowników z North Lincolnshire, 1100 pracowników rafinerii Ensus, 300 pracowników elektrowni Aberthaw w Płd. Walii, 450 pracowników rafinerii Stanlow w Cheshire, jak również część załóg elektrowni Fiddler's Ferry Ferrybridge, Drax, Eggborough i Staythorpe (ponad 1000 osób).

 

Wygląda na to, że w poniedziałek będzie strajkować więcej osób. Tymczasem, dyrekcja rafinerii w Lindsey powiedziała, że pracownicy, którzy chcą znowu pracować mogą ponownie starać się o pracę od poniedziałku.

cia.bzzz.net

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz