english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Zabił kobietę, bo kazali mu kosmici

2009-06-08 14:06:45

28-letni Marcin Kaźmierczak z Bulwell został skazany na dożywocie za zabicie swojej dziewczyny Kirsty Hollingsworth. W sądzie wyszło na jaw, że jest alkoholikiem, który był przekonany, że do dokonania tej zbrodni zmusili go kosmici.

Do zbrodni doszło 20 grudnia ubiegłego roku w domu przy ulicy Mulberry Gardens w Bulwell. Kaźmierczak zadał swojej 40-letniej partnerce około 100 ciosów. Posłużył się dwoma kuchennymi nożami.

Podczas ostatniego dnia procesu wyszło na jaw, że morderca cierpi na paranoję i ma halucynacje spowodowane chroniczną chorobą alkoholową. Kaźmierczak wierzył, że stał się celem eksperymentów kosmitów. – Zawinął sobie na głowie folię kuchenną, żeby się przed nimi bronić – mówiła prokurator Maureen Baker.


Lekarz wezwany przez przestraszoną kobietę słyszał odgłosy awantury, ale nie mógł wejść do środka, więc zadzwonił po policję. Dla ofiary było już za późno. Zmarła po ciosach zadanych głównie w okolicach klatki piersiowej.

Jak relacjonowała prokurator Baker, para poznała się w pubie na krótko przed Bożym Narodzeniem 2006 roku. Polak przeprowadził się do domu Hollingsworth. Paranoja i halucynacje nasiliły się, gdy próbował odstawić alkohol.

Sędzia John Milmo przyznał, że alkoholizm jest rozpoznaną chorobą psychiczną, jednak oddalił wniosek o uznanie, że przestępstwo zostało dokonane w stanie ograniczonej poczytalności.

Kaźmierczak został skazany na dożywocie z możliwością wnioskowania o warunkowe zwolnienie po spędzeniu 12,5 roku w więzieniu. Wydał również decyzję o deportacji skazanego po odbyciu kary.


Goniec.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn