english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Tanie Podróżowanie odc.1 - Bruksela

2009-06-06 20:22:55Wyruszamy do Brukseli, aby udowodnić, że koszt podróżowania po Europie jest porównywalny do wycieczek po kraju.  Na weekendowy wypad do Brukseli wydaliśmy 800 zł na osobę! Udało się, choć momentami było ciężko, dlatego podpowiadamy jak przygotować się do zwiedzania stolicy Unii Europejskiej!

 


Kiedy już znajdziemy się w Brukseli to warto zakupić przewodnik po mieście, który jest dostępny również w języku polskim. Gdzie go szukać i jak uzyskać więcej informacji bardzo przydatnych przy zwiedzaniu stolicy Belgii?


Któż nie słyszał o belgijskiej czekoladzie? Uchodzi ona za najlepszą na świecie. Zapach tego smakołyku można poczuć w Brukseli na każdym rogu. W końcu jest ona jednym z symboli belgijskiej stolicy…

Spacerując ulicami Brukseli można spotkać wiele sklepów z muzyką na płytach winylowych. Klimat tych miejsc oraz muzyki, której często nie można już kupić na płytach CD sprawiają, że warto się zatrzymać przy takich sklepach. Bruksela słynie również z komiksu, dlatego można tu odwiedzić wiele galerii i sklepików z „książką rysowaną”.

Z okazji światowej wystawy Expo w 1958 roku zbudowano olbrzymi model kryształu żelaza (powiększony 165 miliardów razy). Konstrukcja jednak pozostała do dzisiaj i każdy turysta zwiedzający Brukselę nie powinien pominąć tego punktu w programie wycieczki.

Czym byłaby wycieczka do stolicy Unii Europejskiej gdybyśmy nie posmakowali życia w nocy? Bruksela ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. Wielu turystów przyjeżdża tu tylko po to, aby się zabawić w weekend. W tym odcinku „Taniego podróżowania” zapraszamy na rajd po brukselskich klubach!

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 13)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
moja relacja z krotkiego wypadu do Brukseli
http://vicealigat...frankofonska-walonie
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn