english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Sejmowe uroczystości w 20. rocznicę wolnych wyborów

2009-06-03 19:28:49

Na wspólnym posiedzeniu posłów i senatorów z okazji 20. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku przybyli m.in. trzej prezydenci – Lech Kaczyński, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.

Wśród dzisiejszych gości w polskim parlamencie jest jest były premier Tadeusz Mazowiecki oraz przedstawiciele 24 europejskich parlamentów i szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering. Wspólne posiedzenie rozpoczęła projekcja filmu "Polska droga do wolności".

Na początku wszystkim zebranym puszczono piosenkę „Mury”. Jak tłumaczył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, w przeszłości działacze opozycji demokratycznej śpiewali ją marząc o czasie, kiedy mury runą i jednocześnie obawiali się, że może trzeba będzie na to czekać całe życie. - Ten mur runął na naszych oczach 20 lat temu, runął w Polsce 4 czerwca '89 w wyniku demokratycznych wyborów – powiedział Komorowski. I dodał, że "jeden pod drugim zaczęły się sypać i wywracać w całej Europie Środkowo-Wschodniej, także w Niemczech gdzie stał mur najbardziej symboliczny dla całego systemu komunistycznego”.


Źrodło:e-polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz