Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Korupcja w życiu Polaków

2009-05-23 21:58:54


Jak informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na kwietniowe badania CBOS, co dziesiąty Polak przyznaje się do wręczania łapówek. Liczba ta wzrosła, gdyż trzy lata temu mówiła o tym co siódma osoba. Polityka, zdrowie i wymiar sprawiedliwości są najbardziej podatne na korupcję.

Za najbardziej skorumpowane dziedziny życia Polacy uznali politykę i służbę zdrowia (55 i 54 proc.). Następne w kolejności są sądy i prokuratury (29 proc.). Według respondentów policja nie jest w tak znacznym stopniu dotknięta tym problemem, gdyż tylko 16 proc. wskazało ja jako organizację skorumpowaną.


Jesteśmy również niezadowoleni z antykorupcyjnych działań rządu, które przez 42 proc. badanych zostały uznane za złe, w tym na odpowiedź „raczej źle” zdecydowało się 35 proc. ankietowanych, a „zdecydowanie źle” - 7 proc. Antykorupcyjne postępowanie rządu dobrze oceniło 39 proc., z czego „raczej dobrze” ocenia 38 proc. pytanych, zaś „zdecydowanie dobrze” tylko 1 proc. Prawie aż co piąty ankietowany (19 proc.) nie miał zdania w tej kwestii.

Źródło: e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn