Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Libertas nie chce tylu Polaków w Irlandii

2009-05-18 21:12:54

Libertas wysunął propozycję wprowadzenie niebieskiej karty dla każdego pracownika z Polski wyjeżdżającego do Irlandii, podobną do tej, która wydawana jest mieszkańcom Afryki i Azji.

Propozycja irlandzkiego oddziału partii, na czele której stoi Declan Ganley, miałaby na celu ograniczenie migracji siły roboczej wewnątrz Unii Europejskiej. Niebieska karta miałaby obowiązywać wszystkich obywateli państw członkowskich UE, którzy zamierzają rozpocząć pracę w innym kraju.
Partia Ganleya wzoruje się na karcie, którą Bruksela chce ograniczyć napływ ludzi spoza Wspólnoty. Dotyczyłaby ona imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polski.

Projekt Libertasu jest odpowiedzią na wzrost liczby imigrantów, którzy korzystają w Irlandii z świadczeń społecznych.

Niebieska karta miałaby stanowić gwarancję, że świadczenia typu – zasiłek dla bezrobotnych i opieka lekarska finansowana będzie jest przez kraj ojczysty.

Kandydatka Libertas w wyborach do Parlamentu Europejskiego tłumaczy ideę wprowadzenia karty w ten sposób – „Ciężar spoczywający na barkach kraju przyjmującego imigranta jest obecnie zbyt duży. Trzeba więc to zmienić”.

Źródło – e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
buletzbuletz
... Beda Pluli sobie w nGebe Sami sobie. ciemnowidz jestem to Wiem a trafnosc mam calkiem przystojna ;D

bedziecie widziec jak sie Kajaja. polaczkuf se znalezli, nie to nbasi politycy im zaserwowali. i zmian nie przewiduja w zadna ze stron a juz nie w Swoja. Te Samew regoly ich zniszcza na arenie poliyki nie tylko w Polsce tak sie ciesze choc porazka jest zawsze porazka to ta jest Sukcesem jednej gierki ......
  • 2011-05-05 18:05:07
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn