Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Najnowszy sondaż prezydencki

2009-05-12 00:49:59

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Homo Domini na zlecenie „Rzeczpospolitej” i portalu tvn24.pl wynika, że Lech Kaczyński ma niewielkie szanse na reelekcję. Jego największym przeciwnikiem jest Włodzimierz Cimoszewicz z 14-proc. poparciem. Natomiast Donald Tusk może liczyć na 30 proc. głosów.

Pozycja Donalda Tuska od kilku miesięcy jest niepodważalna. Zaskoczeniem jest jednak wysokie poparcie dla Włodzimierza Cimoszewicza, który może liczyć na poparcie jedynie o 2 proc. mniejsze niż dla obecnego prezydenta.

Jarosław Flis, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyniki sondażu komentuje w ten sposób: „Tak dobry wynik Cimoszewicza to poważne ostrzeżenie dla Lecha Kaczyńskiego. Gdyby wyeliminował do z udziału w II turze wyborów prezydenckich, byłaby to prawdziwa klęska dla PiS”.Pozostali kandydaci mają marne szanse, aby zakwalifikować się do drugiej tury w wyborach prezydenckich. Radosław Sikorski i Zbigniew Ziobro mogą liczyć na 6 proc. głosów, a Tomasza Lisa w fotelu prezydenta widzi 5 proc. respondentów.

Źródło – e-polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn