english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Obchody 4 czerwca przeniesione z Gdańska do Krakowa

2009-05-07 20:15:19

Uroczystości rocznicowe upadku komunizmu, które miały się odbyć 4 czerwca w Gdańsku zostaną przeniesione do Krakowa. Taką informację podał premier Donald Tusk na konferencji prasowej. - Nie jestem w stanie zagwarantować w Gdańsku bezpieczeństwa zaproszonym gościom - uzasadnił swą decyzję.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz uważa, że związkowcy „Solidarności” Stoczni Gdańsk „skompromitowali Gdańsk i Polskę” ponieważ planowali na ten dzień protesty na gdańskim Pl. Solidarności.

 

4 czerwca dziesięciu przywódców państw europejskich chciało podziękować Polsce za Solidarność i pokojowe zjednoczenie Europy. Nie przyjadą. Nie podziękują. Miało się odbyć wielkie, radosne święto.Nie odbędzie się. Tym samym udało się Wam skompromitować Gdańsk. Udało się Wam skompromitować Polskę” - głosi list Pawła Adamowicza odczytany przez niego dziennikarzom na konferencji prasowej w Gdańsku.

- Czuję się odpowiedzialny za to żeby ludzie, którzy zostali zaproszeni, poczuli co znaczy polska gościnność, żeby poczuli jak wygląda Polska 20 lat później. Nie chcę by 4 czerwca kojarzył się z zadymami związkowców, którzy szarpią się z policją - powiedział Tusk.

 

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn