english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

O kredyt będzie jeszcze trudniej

2009-05-06 09:35:52

Jeszcze trudniej będzie dostać kredyt w II  kwartale tego roku w porównaniu do pierwszego – taki wniosek płynie z ankiety NBP przeprowadzonej wśród dyrektorów pionów kredytowych w 30 największych polskich bankach.

Chodzi przede wszystkim o kredyty hipoteczne oraz dla przedsiębiorców. To właśnie małe i średnie firmy oraz klienci indywidualni najbardziej na tym ucierpią. Badanie wskazało, że 80 proc. banków ograniczyło akcję kredytową dla przedsiębiorstw w I kwartale, zrobiła to też połowa banków udzielających kredyty hipoteczne. Teraz ma być jednak jeszcze trudniej uzyskać kredyt.  Nie dotyczy to pożyczek konsumpcyjnych ponieważ są one z punktu widzenia banków najbardziej korzystne – kredyty takie są krótkoterminowe, a więc najbardziej bezpieczne i wysokomarżowe.

 

Obserwacje analityków z Open Finance potwierdzają wyniki ankiety NBP – marże kredytów hipotecznych nadal rosną, a wnioski są drobiazgowo sprawdzane. Te banki, które wciąż mają w ofercie kredyty z niskimi marżami zwykle ociągają się z wydawaniem decyzji.

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz