english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Dwóch Polaków na kwarantannie w Hongkongu

2009-05-02 15:46:45

Jak podaje PAP, około 200 gości i 100 pracowników hotelu Metropark w Hongkongu zostało objętych tygodniową kwarantanną. Działanie to jest reakcją na stwierdzenie obecności wirusa H1N1 w organizmie mieszkającego tam Meksykanina. Wśród gości jest także dwóch Polaków

Dla bezpieczeństwa hotel został otoczony kordonem policjantów w maskach na twarzach pilnujących, by nikt nie wyszedł z jego środka. Nie wszystkim gościom te środki ostrożności się podobają. Aż dwanaście osób stanowczo odmówiło pozostania w hotelu. Goście ci zostali przewiezieni w pobliże granicy z kontynentalnymi Chinami. Eksperci ds. chorób zakaźnych twierdzą, że reakcja władz była przesadna.


Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na świńską grypę wzrosła do 615. Do tej pory Meksyk poinformował o 397 zachorowaniach na swoim terytorium, w tym o 16 zgonach. Natomiast w USA stwierdzono 141 przypadków choroby i 1 zgon. Wystąpienie wirusa A/H1N1 potwierdziły też władze 13 państw: Austrii, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Specjaliści z WHO twierdzą, że nie trzeba ograniczać zwykłych podróży oraz zamykać granic. Uważają za stosowne „ by osoby chore przełożyły podróże międzynarodowe, a ci, którzy mają symptomy grypy po podróży zagranicznej, zgłosili się do lekarza”. WHO podkreśliła również, że „nie ma ryzyka zarażenia się tym wirusem grypy przez jedzenie dokładnie ugotowanej wieprzowiny czy produktów z tego mięsa”. Jednym z zaleceń organizacji jest zwiększenie higieny, a zwłaszcza częstszego mycia rąk mydłem.

Autor: Monika J. Chojnacka
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz