Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Urzędy skarbowe nie znają się na przepisach

2009-04-30 11:40:34

Tylko trzy z kilkudziesięciu przebadanych urzędów skarbowych orientowały się w przepisach, o które zapytali je specjaliści. Pozostałe urzędy nie potrafiły dać odpowedzi, co nie najlepiej wygląda w oczach podatników…

Gazeta Wyborcza opisuje test, jaki przygotowało Centrum im. Adama Smitha wraz z firmą SARE specjalizującą się w marketingu elektronicznym. Przebadano w sumie 51 urzędów skarbowych na Mazowszu.

Badacze, podszywając się pod podatniczkę wysłali urzędom skarbowym proste pytanie o podatkową ulgę odsetkową. Pytali, czy jest możliwość skorzystania z ulgi na mieszkanie kupione za pieniądze z kredytu na rynku wtórnym w 2007 r. Odpowiedź jest prosta: ulgi nie ma.

 

Jedynie trzy urzędy znały tę odpowiedź. Część z pozostałych nie podjęło się interpretacji i odsyłało podatniczkę do ministra finansów lub do Krajowej Informacji Podatkowej. Ale najgorsze jest to, że podatnik, który pyta o ulgę, nie może mieć pewności, że w ogóle otrzyma jakąkolwiek odpowiedź – aż 46 proc. badanych urzędów w ogóle nie odpowiedziała na wysłane pytanie.

To nie najlepsza wiadomość dla podatników, którzy przecież co roku są zobowiązani rozliczać się pod groźbą wysokich kar z niekompetentnym fiskusem.

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn