Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Jak się bronić przed świńską grypą?

2009-05-02 00:56:40


Od kilku dni dochodzą do nas niepokojące sygnały o kolejnych przypadkach świńskiej grypy, która szaleje w Meksyku, USA, Kanadzie i pojawia się w kolejnych rejonach świata. O tym, czym jest tajemniczy wirus, który zabił już ponad 100 osób, jak go rozpoznać i bronić się przed nim, mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Zieliński, epidemiolog z Państwowego Zakładu Higieny.
Agnieszka Niesłuchowska: Czym jest wirus świńskiej grypy?

Prof. Andrzej Zieliński: To dziwny wirus, jakiego jeszcze nigdy nie było. Jest on zupełnie nową odmianą, który ma fragmenty czterech innych wirusów – ptasiego, ludzkiego, europejsko-azjatyckiego i świńskiego. Do tej pory zarówno wirus ptasiej, jak i świńskiej grypy rzadko szerzył się między ludźmi. Teraz okazało się, że w USA jest szereg przypadków zachorowań osób, które nie miały kontaktu ze świniami. Choć liczba przypadków śmiertelnych w Meksyku jest wysoka, to w USA sytuacja wygląda o wiele lepiej – tylko dwie z ośmiu pierwszych osób, u których rozpoznano świńską grypę, były leczone w szpitalu.

Wiecej w serwisie wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 12, suma ocen: 34)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn