Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Dwa tysiące funtów na nowe auto

2009-04-14 14:06:56

Allistair Darling, brytyjski minister finansów, ma w najbliższym czasie ogłosić wprowadzenie dopłat do zakupu nowych samochodów. Warunkiem uzyskania dwóch tysięcy funtów dopłaty będzie zezłomowanie starego samochodu - poinformował The Times.

Brytyjski program dopłat do nowych samochodów ma być oparty o rozwiązania, które niedawno wprowadzili Niemcy. Warunkiem uzyskania dopłaty będzie zezłomowanie starego (co najmniej dziewięcioletniego) samochodu i zakup nowego lub prawie nowego auta.

Nowe rozwiązanie ma wspomóc pogrążający się w kryzysie przemysł motoryzacyjny na Wyspach. Brytyjscy politycy i pomysłodawcy projektu mówią, że są pod wrażeniem efektów programu w Niemczech i liczą, że w ich kraju również pozwoli on ożywić rynek motoryzacyjny.


Obecnie ministerstwo finansów uzgadnia szczegóły programu z producentami samochodów. Negocjacje mają zabezpieczyć państwo przed sytuacją, w której rządowa dopłata zastąpi rabaty udzielane przez sprzedawców. Z informacji Times'a wynika, że przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego zaoferowali Darlingowi wszelką pomoc, która może pomóc w skutecznej realizacji rządowego programu.

The Times/onet.pl

 

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn