english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

W Londynie protestują ekolodzy i anarchiści

2009-04-02 15:17:03

Blisko 5 tysięcy protestantów zgromadziło się w Centrum Londynu, aby wyrazić swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji ekonomicznej i ekologicznej.


Anty-kapitaliści, anarchiści, ekolodzy i ofiary kryzysu ekonomicznego spotkali się pod Bank of England w centrum biznesowym Londynu.

Ulice zostały specjalnie przygotowane do protestu - witryny sklepowe i pomniki zabarykadowano a londyńska policja została zmobilizowana.

Blokowanie ulic przez policje wpływało na nastroje protestantów wzbudzając w nich niechęć i niezadowolenie. Metropolitan Police przeznaczyło 7.5 miliona funtów do zabezpieczenia ulic podczas szczytu G 20.

Początkowo protest przebiegał spokojnie. Około południa doszło jednak do aktu wandalizmu i okno Banku Szkockiego zostało wybite przez grupę bardziej agresywnych aktywistów. Wynieśli komputery krzesła i namalowali graffiti na ścianie banku. Pozostała część protestujących zachowywała się pokojowo.Jedna z grup protestujących - Climate Camp zajęła najbardziej ruchliwą ulice Bishopgate w sercu finansowym Londynu. Rozbili swoje namioty z myślą o pozostaniu na noc. Wieczorem jednak pod naporem policji rozeszli się. Członkowie tej grupy również protestowali na lotnisku Heathrow oraz na stacjach napiec w Kent i North Yorkshire przeciwko nadmiernym zanieczyszczeniom.

Zatrzymano już 87osób za agresywne zachowania, niszczenie mienia publicznego, kradzież, podpalenie i za posiadanie uniformu policyjnego.

Jeden oficer i siedmiu protestantów zostało zabranych do szpitala. Zmarł jeden z protestujących, okoliczności są nieznane.

Spodziewane są kolejne protesty w czasie obrad polityków o polepszenie światowej gospodarki. Miejmy nadzieje, ze protesty i rozmowy liderów krajów przyniosą pozytywne efekty, a nie jedynie wielki rachunek, za który społeczeństwo będzie musiało wkrótce zapłacić.

Magdalena Szumigalska
Radio Orla

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn