english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Google Street View usuwa wpadkowe zdjęcia

2009-03-22 15:38:10

Google zostało zmuszone do usunięcia tysięcy zdjęć dostępnych w sieci w ramach Street View, po tym, jak oburzeni Brytyjczycy, przyłapani np. na wychodzeniu z sex shopu, czy paleniu papierosów podczas opiekowania się dziećmi, zaczęli zasypywać Google skargami - informuje "Daily Mail".


Internetowa wyszukiwarka Google rozbudowała swój portal Google Maps o trójwymiarowe zdjęcia ulic i domów 25 miast w W. Brytanii. Umożliwia to nie tylko znalezienie adresu na mapie i jego satelitarny podgląd, lecz także wirtualny spacer po okolicy. Dzięki nowej usłudze można odbyć wirtualny spacer po Aberdeen, Belfaście, Birmingham, Bradford, Bristolu, Cambridge, Cardiff, Coventry, Derby, Dundee, Edynburgu, Glasgow, Leeds, Liverpoolu, Londynie, Manchesterze, Newcastle, Norwich, Nottingham, Oksfordzie, Scunthorpe, Sheffield, Southampton, Swansea i Yorku. Około 44 tys. km dróg i ulic sfotografowano latem ub. roku aparatami umocowanych na samochodach.

 

W złym miejscu, o złym czasie

Szybko okazało się, że serwis Street View nie jest doskonały. Podstawową jego wadą jest to, że na zdjęciach - poza ulicami, budynkami, parkingami - można oglądać również ludzi. Najwięcej skarg spływa od osób, które zostały uchwycone przez kamery Google w niepożądanej dla siebie sytuacjach - np. podczas wykonywania graffiti na murze, wychodzenia z sex shopu czy wymiotowania przed pubem.

- Nie możemy podać liczby skarg, jakie do nas wpłynęły, ale zapewniamy, że zajmujemy się wszystkimi po kolei i obiecujemy, że w ciągu najbliższych godzin kontrowersyjne ujęcia zostaną usunięte - powiedział rzecznik prasowy Google.

- Wiemy, że serwis nie jest doskonały, ale polegamy na użytkownikach, którzy śledzą nasze wpadki i podpowiedzą, co mamy poprawić. Bez problemu usuniemy zdjęcia, których nie życzą sobie osoby przypadkowo na nich uchwycone - zapewnia rzecznik.

Google obiecało, że będzie chronić prywatność uchwyconych przypadkowo osób i zadba o to, by ich twarze były zamazane. Do tej pory nie udało się zastosować tej zasady do wszystkich osób na zdjęciach.

Street View cieszy się duzym zainteresowaniem

Serwis, zwierający zdjęcia brytyjskich ulic kilku największych miast został udostępniony 18 marca. Funkcja Google Street View, dostępna od 25 maja 2007, zawierała początkowo dokumentację pięciu amerykańskich miast. Następnie została rozszerzona na miasta we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Australii, Nowej Zelandii i Japonii.

Nowa usługa wyświetla zdjęcia wykonane z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodach. Do zmiany kierunku i kąta, pod jakim ogląda się daną ulicę, używa się klawiszy strzałek na klawiaturze i myszy. Użytkownicy mogą korzystać z linii pomocniczych, wskazujących możliwy kierunek dalszego poruszania.


źródło informacji: INTERIA.PL

fot. google maps

 


View Larger Map

View Larger Map

Oceń artykuł
(głosów: 4, suma ocen: 19)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn