english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Gloucester

2009-03-19 16:18:35

Gloucester - miasto w Angli, ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).

Państwo Wielka Brytania Wielka Brytania
Hrabstwo Gloucestershire
Położenie 51° 51' 57 '' N
2° 14' 35'' W
Ludność (2002)
• liczba ludności

123 205
Nr kierunkowy 01452
Kod pocztowy GL1 GL2 GL3 GL4

Zabytki 

Wśród interesujących zabytków wymienić należy pochodzący z XIX wieku port - The Dock wraz z magazynami, w jednym z nich znajduje się Muzeum Żeglugi Śródlądowej - National Waterways Museum w pozostałych Centrum Antyków - Antique Centre oraz lokalny Urząd Miasta - City Council, pozostałe magazyny przekształcono na apartamenty i mieszkania. Katedra - doskonale zachowana średniowieczna budowla wyróżniająca się na tle miasta swą 68 metrową wieżą W Katedrze kręcono sceny do "Harrego Pottera". Centrum miasta osadzone na planie krzyża wyznaczają wytyczone jeszcze przez Rzymian Northgate, Southgate, Westgate i Eastgate.

Profesjonalny klub rugby union - Gloucester RFC

     Miasta partnerskie:

  • FrancjaMetz, Francja
  • NiemcyTrewir, Niemcy
  • JamajkaSaint Ann, Jamajka
  • HolandiaGouda, Holandia
  • ChorwacjaOsijek, Chorwacja

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz