english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Tusk o solidarności w NATO

2009-03-13 14:48:21


Podczas odbywającej się w Warszawie konferencji „NATO wyzwania i zadania” premier Donald Tusk podkreślał kluczowe dla Sojuszu Północnoatlantyckiego znaczenie solidarności. Przypomniał, że zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” w historii XX wieku zawodziła.

„Praktyczny, oparty na materialnych fundamentach wymiar solidarności może stać się gwarancją bezpieczeństwa dla Polski i gwarancją ładu globalnego” – mówił premier. Zdaniem Donalda Tuska obecnie jesteśmy świadkami zmagania się egoizmu z solidarnością, spokojną przyszłość i bezpieczeństwo państw zrzeszonych może zagwarantować tylko solidarne działanie.

Jaap de Hoop Scheffer podczas wystąpienia podkreślał jak ważne dla Europy było przyjęcie Polski do NATO. Szef NATO odniósł się także do kwestii rozszerzenia Sojuszu o nowych członków: „Jesteśmy to winni wszystkim zainteresowanym państwom teraz i w przyszłości. Rozszerzenie NATO to proces ciągły. Wiemy, że kolejne państwa chcą iść tą drogą”.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył sekretarza generalnego NATO Jaapa de Hoop Scheffera Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej.

Autor: Kinga Marciniak
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz