Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Polacy w Lincs - głodni mieszkają nad rzeką w namiotach

2009-03-03 10:02:05

Około 30 pracowników z Polski, przebywających w brytyjskim hrabstwie Lincolnshire (Lincs) nie ma co jeść i nocuje w bardzo surowych warunkach. Część z nich zamieszkała w namiotach nad rzeką Witham. Znaleźli się oni niejako w sytuacji bez wyjścia – pisze brytyjski serwis 24dash.com.


Charlotte McHugh z ośrodka Priory Centre w Lincoln mówi, że Polacy ci stracili pracę z nadejściem kryzysu gospodarczego. Następnie ich paszporty straciły ważność. By wyrobić sobie nowy, trzeba pojechać do Londynu. A to nie jest tania wyprawa.

- Żeby odnowić paszport potrzebują pieniędzy. Aby dostać pieniądze, muszą mieć pracę. A żeby legalnie pracować, muszą mieć ważny paszport. Wpadli w błędne koło – opowiada McHough.


W artykule rodaków nazywa się pracownikami spod paragrafu 22. Paragrafem 22 zwykło się potocznie określać sytuacje bez wyjścia.

McHugh przypomina, że wielu imigrantów przebywających na terenie Wielkiej Brytanii nie może korzystać z zasiłków, bo zbyt krótko mieszka na terenie kraju. – Nie mówię, że mamy od razu zmieniać prawo, ale problem jest naprawdę poważny - zauważa.

Priory Centre nie pozostało bezczynne i rozpoczęło zbiórki pieniędzy dla bezrobotnych. Chce zorganizować fundusze, które pozwolą Polakom zdobyć ważny paszport.

wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn