Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

BARAN - Kto z kim na ślubny kobierzec?

2009-02-27 23:33:00

BARAN            (21 marca - 20 kwietnia)

 

Bojowi optymiści. Aktywność, energia, dynamika, ruchliwość. Często klótliwość. Pobudliwość. Samodzielni w pracy i prowadzeniu gospodarstwa domowego. Często zainteresowania sportowe. Brak cierpliwości. Ambicja. Dość lekka ręka do wydawania pieniędzy. Pewna prymitywność i egocentryczność. Naiwna pewność siebie. Typy w większości szczere, uczciwe, niezbyt skomplikowane i bez kompleksów. Sposób postępowania bezpośredni. Często sklonności do tyranizowania partnera. Typy ujemne są pyskate, bezczelne, pewne siebie, aroganckie i gruboskórne. Co grozi Baranowi? Małżeństwo bez zastanowienia, zawierane na łeb, na szyję.

PAN I PANNA BARAN

Oboje dzielni, zaradni, weseli. Bije od nich dynamika i radość życia. Prostolinijność i życzliwość dla przyjaciół. Kto dotychczas nie wierzył w latające spodki, ten będzie miał okazję przekonać się o ich istnieniu. Oczywiście w wydaniu domowym u państwa Baran. Na pierwszy rzut oka łączy ich wspaniała harmonia i serdeczne stosunki, ale jedno i drugie jest arbitralne, gwałtowne, niecierpliwe. Oboje chcieliby rządzić domem, partnerem(ką). Pani Baran umie być czarująca, lecz pantoflarza ma za nic, a mężowi ze znaku Barana nie ustąpi.

Jakiś mędrzec powiedział, że zakochany to "człowiek w lesie zapatrzony w jedno drzewo". Szukajcie sobie oboje innych drzew Baranki.

Ten i ów jest może zdania odrębnego, lecz jak długo można żyć w napięciu, w stanie zaczepno-obronnym? Taka sytuacja zmęczy nawet... Barana.

PAN BARAN I PANNA BYK

Panie ze znaku Byka bywają uparte i samowolne. Lubią w rodzinie sprawować rządy -- wszak to ich folwark. Oczywiście, że pan Baran z takim stanem rzeczy się nie pogodzi. I chociaż oboje mogą być ludźmi wartościowymi, stałe napięcia między nimi będą działały irytująco, w każdym razie w licznych wypadkach. No cóż, świat jest pełen wspaniałych dziewcząt i chłopców. Może więc poszukać sobie kogoś innego? Pan profesor Carl Gustaw Jung też nie bardzo wierzy w szczęśliwy dobór Barana i Byka, przyznając tej parze tylko 2 punkty na 5 możliwych.

PAN BARAN I PANNA BLIŹNIAK

Pan Baran i panna Bliźniak to typy niespokojne, ruchliwe, pobudliwe. Mało między nimi harmonii. Mowy nie ma o tym, aby jedno zechciało podporządkować się drugiemu. W małżeństwie nie powinno jednak dochodzić do takich sytuacji. W idealnych związkach oboje partnerzy dążą do harmonijnego współżycia. Każde powinno ustąpić, mając trochę na względzie indywidualność i osobowość partnera. Zestawienie Baran -- Bliźniaczka prowadzi nieuchronnie do wojen domowych o nic, o bzdurę. Bezsensowne pyskówki. Poza tym, nie każdyBaran potrafi zrozumieć, że Bliźniaczka to intelektualistka, chociaż nieraz trochę powierzchowna. W kontaktach seksualnych także brak całkowitej harmonii, szczególnie w wieku nieco starszym. Profesor Jung przyznaje tej parze co prawda aż 5 punktów, lecz większość autorów jest zdania odmiennego i nie patrzy na związek ten aż tak optymistycznie.

PAN BARAN I PANNA RAK

Panna Rak jest dla pana Barana partnerką zdecydowanie nieodpowiednią. Szorstkość, nerwowość, pewna rubaszność, nadmierna dynamika Barana, jego często szokujący sposób bycia rażą pannę Rak i odstręczają. Jej łagodność i pragnienie matkowania wszystkim członkom rodziny napotyka u Barana na brak zrozumienia. Także erotyka panny Rak nie nadąża za zdobywczym, namiętnym i nieco bezwzględnym postępowaniem partnera. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko l punkt. I on jest więc zdania, że po takim związku nie należy się wiele spodziewać.

PAN BARAN I PANNA LEW

Spośród wszystkich dwunastu typów zodiakalnych panna Lew jest dla pana Barana najodpowiedniejszą partnerką. Dys-harmonie między nimi spotyka się bardzo rzadko, niestety jest to nieuchwytne w schematycznym horoskopie porównawczym.

Oboje mają podobne temperamenty, są pełni radości życia i optymizmu. Gospodarność pani Lew i jej maniery wielkiej damy imponują Baranowi, a jej wyrozumiałość w drobnostkach cieszy.
Sposób, w jaki pan Baran ubiega się o rękę panny Lew jest tak aktywny, dynamiczny, oszałamiający i zdecydowany, że panna Lew nieraz zapomina o tym, że właściwie może by wolała męża bardziej zamożnego i na wyższym stanowisku. Na szczęście pan Baran jest chętny i zaradny w gospodarstwie domowym. Chętnie zakasuje rękawy, co pani Lew sobie ceni, przyglądając się z przyjemnością jak ktoś w domu za nią coś robi. Profesor Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

PAN BARAN I PANNA PANNA

Baran i Panna to znaki nie mające ze sobą nic wspólnego. Jedyna cecha im bliska to bystrość myślenia. Natarczywość i pewna obcesowość Barana, kiedy chodzi o sprawy miłości, szokują chłodną Pannę. Można by o nich powiedzieć, że każde z nich ma inny punkt widzenia na jedną sprawę. I jakieś przemawianie do rozsądku sobie lub partnerce nie ma celu, albowiem cechy, które tu ze sobą kolidują są zakotwiczone w ludzkiej podświadomości. Ponieważ w tym wypadku istnieje niewiele szans na małżeńską harmonię, może lepiej dać sobie spokój i rozejrzeć się za kimś innym? Profesor Jung daje tej parze co prawda aż 3 punkty, lecz jest to chyba za dużo.

PAN BARAN I PANNA WAGA

Słońca w znakach sobie przeciwstawnych, jak w tym tu wypadku, dają atrakcyjność seksualną. Baran bywa nieco szorstki w postępowaniu, co może delikatną Wagę, wrażliwą na niewłaściwe słownictwo i dobre maniery, trochę szokować. Będzie to zależało od kultury partnera, ważne jest bowiem jak się coś robi. Ewentualne dysonanse nie będą miały większego znaczenia wobec umiejętności dostosowania się pani Wagi i zupełnego braku pamiętliwości Barana. Profesor Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów. I słusznie.

PAN BARAN I PANNA SKORPION

Przysłowie: "trafiła kosa na kamień" powstało chyba w związku z jakimś małżeństwem Barana z panią Skorpion. Oba typy bojowe, zadzierżyste. Baran niecierpliwy, gwałtowny - Skorpion złośliwy, dokuczliwy, uparty. Tylko wyjątki są inne. Dobór seksualny wspaniały, lecz o bogowie! Nie można całe życie przeleżeć w łóżku. W sprzeczkach oboje nieustępliwi. Mogą walczyć o bzdury. Psychiczne powiązania między obojgiem słabe. Baran bardziej powierzchowny, wyżywa się na zewnątrz. Skorpion ma bogate życie wewnętrzne. Baran gadatliwy powie więcej, niż myśli. Skorpion nie powie ani dziesiątej części tego o czym myśli. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 2 punkty. To i tak wiele.

PAN BARAN I PANNA ŁUCZNIK

Zaloty zdobywczego Barana mogą u Łuczniczki "odnieść sukces, lecz czy na długo? Pamiętajmy, że wiele dziewcząt ze znaku Łucznika ma lekki kompleks na tle rzekomego ograniczania ich swobód. Tymczasem pan Baran często lubi tyranizować bardziej ustępliwą partnerkę, musztrować ją, przeprowadzając w domu swą wolę. Możemy sobie wyobrazić jakie będą tego skutki, nawet gdyby między nimi istniały jakieś harmonie. Niestety, seksualnych nie ma wcale, intelektualnych mało. Natomiast łatwo między obojgiem o niesnaski i niczym nie uzasadnione sprzeczki. Oczywiście, że nieraz zdarza się dobór szczęśliwy, ale są to wypadki marginesowe. Na przeszkodzie do harmonijnego współżycia stoi, zdaje się, nadmierna gadatliwość obojga. Profesor Jung przyznaje co prawda tej parze aż 4 punkty, lecz czy ma rację?

PAN BARAN I PANNA KOZIOROŻEC

Pan Baran i panna Koziorożec to typy nie mające ze sobą nic wspólnego. Typy obce sobie pod każdym względem. Spokojna, nieco melancholijna, pozbawiona kokieterii i zrównoważona panna Koziorożec mrozi wręcz bojowego, ruchliwego niecierpliwego, a często i lekkomyślnego Barana. Trzeźwość i zewnętrzny chłód panny Koziorożec peszą i zniechęcają każdego chłopca myślącego sercem, a do takich bezsprzecznie zaliczyć należy Barana. Związek między obojgiem zawarty na siłę lub na wariata nie będzie trwały. Jeżeli wystąpi jakieś wzajemne zainteresowanie, to może ono być tylko przejściowe, spowodowane aktualnymi aspektami planet. Na dłuższą metę nie ma nadziei na szczęśliwe współżycie miądzy obojgiem.

PAN BARAN I PANNA WODNIK

Wodniczka to typ ruchliwy, niespokojny i intelektualnie bystry. Jej kwalifikacje umysłowe mogą być mężowi ze znaku Barana tylko pomocne. Temperamenty nie zawsze ze sobą harmonizują, ale ważniejsza przyczyna dysharmonii małżeńskich obojga to samodzielność Wodniczki, jej nieskrępowanie i przesadna obawa przed wszelkiego rodzaju uciskiem lub przymusem. Cechy psychiczne obojga nie uzupełniają się, a przeciwnie, są sobie obce. Małżeństwo między Baranem a Wodniczka jest możliwe, jeśli będzie się opierało na podłożu intelektualnym. To trochę mało. Należy także pamiętać, że Wodniczka to typ niesłychanie wrażliwy na małżeńskie dysharmonie. Skrzywdzona, łatwo zrywa krępujące ją więzy. Cztery punkty, które temu związkowi przyznaje profesor Jung, to chyba klasyfikacja trochę optymistyczna.

PAN BARAN I PANNA RYBA

Delikatna i wrażliwa Ryba ma liczne zalety matrymonialne, pod warunkiem, że ma bardzo starannie dobranego partnera. Mąż ze znaku Barana rzadko kiedy będzie jej odpowiadał. Oczywiście, że jego aktywność będzie dla nieco biernej Rybki często pożądanym uzupełnieniem, szczególnie gdy będzie chodziło o rozwiązywanie problemów wymagających energii, stanowczej decyzji, a czasem i bezwzględności, ale dla pani Ryby różne zagadnienia wymagające walki, wysiłku lub większego zachodu, wcale nie bywają najważniejsze. Ryby mają oryginalne własne kryteria co do ważności życiowych problemów.

Egocentrycznemu Baranowi nawet nie będzie się chciało zrozumiec psychiki Rybki. Ba, nawet tego nie potrafi. Profesor Jung przyznaje tej parze 3 punkty. Chyba to o wiele za duzo.

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn