Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

LEW - Kto z kim na ślubny kobierzec?

2009-02-27 23:09:24

LEW             (23 lipca - 22 sierpnia)

 

Temperament, żywotność i zdrowie. Egocentryczność Lwa wymaga dostosowania się do niego. Poczucie nieomylności. Wierność pani Lew musi polegać na wzajemności. Dobra z niej gospodyni i pani domu. Bardzo wysoko sobie ceni standard życiowy i jego insygnia: stroje, świecidełka itp. Mężowie kochający pracę są notowani wysoko. Łatwowierność, protekcyjność, szczodrość, optymizm, romantyzm. Ekstrawersja, despotyzm, dygnitarstwo. Szeroki gest. Panie mają w sobie coś królewskiego. Co grozi Lwom? Oboje nie znają się na ludziach. Kobiety dają się zwieść nawet pozornym luksusem, nadzieją na dobrobyt, czasem na nieróbstwo. U mężczyzn spotyka się dość często mylną ocenę wartości partnerki.

PAN LEW I PANNA BARAN

Pan Lew i panna Baran to dużo wzajemnej harmonii i zrozumienia. Podobne temperamenty i dynamika, pogoda ducha, zaufanie do siebie, radość życia. I choć pannie Baran dosyć trudno dobrać na stałe partnera, w tym wypadku trafia właściwie. Daje to wierność obustronną, co nie zawsze bywa zjawiskiem całkiem oczywistym. Oba typy mają w sobie coś dominującego, przodującego. Dziwne, ale w tym wypadku często widuje się jakby pewną ustępliwość, jakby poszanowanie indywidualności partnera(ki), zrozumienie, że każde musi trochę ustąpić, aby w małżeństwie istniała zgoda. Oboje lubią być podziwiani przez otoczenie, lubią być pierwszymi w towarzystwie. To im się prawie zawsze udaje. Ciekawe, że nawet wrodzony obojgu egocentryzm nie stoi zgodnemu współżyciu na przeszkodzie. Profesor Jung przyznaje tej parze bez wahania 5 punktów.

PAN LEW I PANNA BYK

Pan Lew lubi zajmować środek sceny życiowej. Tam czuje się najlepiej. Pani Byk także podoba się to miejsce, szczególnie jeśli chodzi o pozycję w rodzinie. Pomimo pewnej harmonii seksualnej, polegającej na kontraście, oba typy niezupełnie będą ze sobą zgodne. Pan Lew chętnie ponosi koszty reprezentacji, umacniając w ten sposób swe samopoczucie i potrzebę imponowania ludziom. Pani Byk woli mieć pieniążki w banku (pewność -- zaufanie). Często spogląda na męża zazdrosnym okiem. Niepotrzebnie, bo Lew to typ wierny, dopóki ma w domu to, co mu potrzebne do życia i do szczęścia. Główną przeszkodą w harmonii małżeńskiej będzie u obojga pragnienie zajmowania pierwszego miejsca tak w domu, jak i w towarzystwie. Może to nie takie niebezpieczne, lecz profesor Jung jest zdania, że tym dwojgu można dać tylko 1 punkt.

PAN LEW I PANNA BLIŹNIAK

Oba typy mają pewne cechy wzajemnie sobie odpowiadające, jak: towarzyskość, rozmowność, uprzejmość, wesołość i łatwe kontakty z ludźmi. Niestety, w dziedzinie życia seksualnego istnieją między nimi różnice na ogół sprzeczne. Bliźniaczka niejeden flirt rada by przegadać. Lew natomiast pełen temperamentu i gorącego uczucia, zbliża się do kobiety z jasno określonymi zamierzeniami i pragnie napotkać wzajemność szczerą, prawdziwą, nie wymuszoną. Lew to okaz zdrowia, seksualnie pobudliwy i dość trudny do wyczerpania. Miłym, kokieteryjnym uśmiechem partnerki nie zadowoli się. Tylko wyjątkowe typy Bliźniaczek odbiegają od tego schematu. Profesor Jung nie jest zdecydowany ile tej parze przyznać punktów.

PAN LEW I PANNA RAK

Usposobienia i charaktery obojga uzupełniają się nawzajem harmonijnie. Zgodna i łagodna pani Rak chętnie będzie spoglądała na królewskie maniery partnera, podziwiając jego imponujący sposób bycia. Mimo słabej aktywności seksualnej będzie pani Rak w objęciach Lwa pojętna i chętna. Przy jej zgodności i ustępliwości bez oporu będzie ulegała panu Lwu, wysuwającemu się zawsze na pierwsze miejsce. Nawet kiedy pojawią się między nimi okresowe dysharmonie - a gdzie ich nie ma? -- pani Rak pójdzie spokojnie na kompromis i weźmie na siebie rolę cierpiętnika, aby nie dopuścić do małżeńskiej katastrofy. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty. Czy nie za mało?

PAŃ I PANNA LEW

Oboje partnerzy ze znaku Lwa łatwo i szybko dochodzą do porozumienia. Przede wszystkim łączy ich ze sobą silny i podobny seksualizm. Także liczne cechy charakteru mają wspólne. Niestety, wiele osób ze znaku Lwa ma charakter despotyczny i egocentryczny. Uwielbiają przede wszystkim siebie. Istnieje jedno wyjście: ona rządzi domem, a on króluje w pracy, w przedsiębiorstwie. Wówczas można w pewnym stopniu liczyć na zgodę między obojgiem. Także oboje mogą swe władcze aspiracje przejawiać w pracy. Podobne poglądy i tendencje mogą ułatwiać współżycie obojgu partnerom. Profesor Jung jest w tym wypadku pesymistą i parze tej przyznaje tylko 1 punkt.

PAN LEW I PANNA PANNA

Odmienne charaktery, upodobania i temperamenty obu znaków na dłuższą metę nie dadzą małżeństwa harmonijnego, chociaż oboje partnerzy mogą być ludźmi wartościowymi. Życie seksualne gra u pana Lwa rolę bardzo ważną z uwagi na jego wspaniałe zdrowie i żywotność. Może się więc zdarzyć, że Panna nie doceni gwałtowności uczuć partnera i przejawów jego temperamentu. Szczodrość pana Lwa w stosunku do przyjaciół może oszczędną i nieco wyrachowaną Pannę wytrącić z równowagi. Dyktatorskie zapędy Lwa w domu nie są mile widziane, bo przecież do sprawowania rządów w domu ona, Panna, nadaje się najlepiej. Profesor Jung przyznaje tej parze 3 punkty.

PAN LEW I PANNA WAGA

Para ta harmonizuje ze sobą całkiem dobrze i łatwo dochodzi do porozumienia. Oboje potrafią z wdziękiem ocenić właściwe przyjemności, jakie nam ze sobą niesie życie. Oba znaki mają silnie wykształcone cechy towarzyskie. On jest dumny z żony pełnej czaru i uroku. Jemu zależy na dobrobycie - ona czuje się stworzona do piękna, luksusu, beztroski. Mądre panny z Wagi są w małżeństwie dobrymi strategami. Chętnie zezwalają na to, aby mąż błyszczał chwalebnie na środku sceny ich życia, bo w ten sposób na panią Wagę spływa odblask w postaci hołdów nie tylko męża, ale i licznych jego znajomych. Seksualny dobór obojga jest korzystny. Rozstanie się w latach późniejszych mało prawdopodobne. Od profesora Junga 5 punktów dla tej pary.

PAN LEW I PANNA SKORPION

Charakter pana Lwa nie jest skomplikowany. Kto go potrafi przejrzeć, może z nim żyć w zgodzie. Między obojgiem występuje często atrakcyjność seksualna. Lecz jego arbitralność, egocentryczność i władczość mogą doprowadzić panią Skorpion do szału, albowiem ona to czuje się powołana do sprawowania rządów w rodzinie. Dwóch kapitanów nie może zarządzać tym samym statkiem -- mówi popularne przysłowie. A tu właśnie jest dwóch kandydatów do objęcia takiej roli. Bezsensowna zazdrość pani Skorpion bywa często przyczyną dysharmonii i burz domowych. Główne nieporozumienia będą jednak wynikały z całkowitej odrębności poglądów na to, co w życiu ma wartość większą lub mniejszą. Mimo wzajemnej pobudliwości seksualnej profesor Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

PAN LEW I PANNA STRZELEC

Pan Lew i panna Strzelec harmonizują ze sobą prawie zawsze i uzupełniają się pod wieloma względami. Nadmierne poczucie niezależności, pewność siebie Łuczniczki mogą Lwa trochę irytować, lecz w tym wypadku nie będzie to powód do poważniejszych nieporozumień. Poza tym oboje do życia podchodzą optymistycznie, z humorem. Nie przejmują się byle czym, rzadko miewają kompleksy. Lubią natomiast widzieć dookoła siebie liczne towarzystwo, cenią sobie wyższy standard życiowy. Gospodarstwo domowe to nie hobby Strzelca, choć o dom potrafi ona dbać ze względu na rodzinę. Jeżeli pan Lew w swych władczych zapędach nieco spuści z tonu zgoda i harmonia w rodzinie będą zapewnione. Profesor Jung przyznaje tej parze 4 punkty.

PAN LEW I PANNA KOZIOROŻEC

Wzajemne zainteresowanie między panem Lwem a panną Koziorożec może wystąpić przelotnie, lecz na dłuższą metę między obojgiem jest niewiele stycznych, mogących zadecydować o trwałości związku. Lew szczery, otwarty, pełen radości życia i humoru, nie jest odpowiednim partnerem dla nieco posępnej, trzeźwo myślącej i poważnej panny Koziorożec. Siła żywotna Lwa jest dla panny Koziorożec trochę niezrozumiała. Z przykrością będzie musiała stwierdzić, że jej duże, ale na zewnątrz niezbyt efektowne zalety nie są dostatecznie docenione. Należy się także spodziewać między obojgiem pewnych dysharmonii seksualnych. Profesor Jung przyznaje tej parze 3 punkty. Moim zdaniem - za dużo.

PAN LEW I PANNA WODNIK

Lew i Wodnik to znaki zodiaku sobie przeciwległe. Między ich przedstawicielami powinny więc istnieć pewne harmonie, opierające się na przeciwnościach. Niestety, Wodniczka ma o doborze partnera własne, na wskroś oryginalne i zasadniczo różne od pozostałych jej sióstr zodiakalnych, koncepcje. Należy się więc spodziewać, że ekstrawersyjny i egocentryczny Lew rzadko kiedy i z trudem znajdzie się wśród ideałów, o jakich śni miła i oryginalna Wodniczka. Jej duchowa samodzielność przywodzi na myśl kota chadzającego zawsze własnymi drogami. Gościnna, towarzyska, emocjonalna, mało wymagająca, dla partnera, którego kocha skoczyłaby do wody. Pewien egoizm pana Lwa może ją jednak odstraszyć. W ogóle łatwo ją do siebie zrazić. Szczególnie zaś brakiem -inteligencji. Profesor Jung przyznaje tej parze aż 4 punkty.

PAN LEW I PANNA RYBA

Pana Lwa i pannę Rybę łączy ze sobą niewiele. Wzajemne zainteresowania ewentualnie mogą tu wystąpić na zasadzie kontrastu. Rybka spokojna, cicha, wrażliwa, receptywna, nieśmiała, silnie reaguje na wpływy psychiczne. Demonstracyjna towarzyskość Lwa, impulsywność i władczość, skromną Rybkę onieśmielają. Lew gorący, namiętny, zdobywczy. Rybka znów marzycielska, romantyczna, nieco bierna. O trwały związek łatwiej, kiedy między obojgiem jest większa różnica wieku.

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn