Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

SKORPION - Kto z kim na ślubny kobierzec?

2009-02-27 22:48:43

SKORPION        (23 października - 21 listopada)

WODNIKTyp charakterologicznie dość skomplikowany i trudny we współżyciu. Mimo to atrakcyjny dla partnera(ki). Ona zazdrosna, dzielna, gospodarna. Rządzi domem. Wrodzone zdolności uwodzicielskie. Nie potrzebuje obrączki, aby kochać "na zawsze". Chociaż według statystyk pro/, dr Daneela z Bonn, spomiędzy wszystkich znaków najczęściej rozwodzą się. panie ze znaku Skorpiona, a najrzadziej panowie. Skorpiony nie dają się. zawojować, ona zaś zawsze będzie dążyła do ujarzmienia partnera. Oboje bardzo pamiętliwi na krzywdy i dobrodziejstwa. Wierni przyjaciele. Silna uczuciowość. Sprawy seksualne no pierwszym miejscu. Podejrzliwość. Trudno ich okłamać. Co grozi Skorpionom? Często mylą popęd seksualny z miłością, przywiązując zbyt wielką wagą do problemów seksualnych, a za matą do harmonii intelektualnej. W konsekwencji łatwo o małżeństwa niedobrane.

PAN SKORPION I PANNA BARAN

Każdy znak ma pewne cechy dodatnie i ujemne. Niektóre są zgodne z cechami partnerów, niektóre nie. Arbitralność Skorpiona -- jego pragnienie nadawania tonu, tendencje do przeprowadzania swych postulatów, nieraz w sposób bezwzględny, są w jaskrawej sprzeczności z cechami pani Baran, która idzie przez życie przebojem. Łatwo będzie między nimi o wojny domowe. Oba znaki mają wspaniałe cechy, jeżeli chodzi o pracowitość, aktywne nastawienie do problemów życiowych, wierność w stosunku do przyjaciół, lecz ze sobą trudno im żyć w zgodzie. Niezła harmonia seksualna to za mało. Tylko 2 punkty dla tej pary od profesora Junga.

PAN SKORPION I PANNA BYK

Te dwa znaki mogą do pewnego stopnia liczyć na zgodne współżycie. Punktami niezgody będą: zaborczość, upór i zazdrość pani Byk. Jej dużych zalet domowych pan Skorpion nie potrafi docenić należycie. Ponieważ wspólnota duchowa jest prawie żadna, łatwo z czasem o ochłodzenie się wzajemnych stosunków między obojgiem. Profesor Jung przyznaje tej parze 3 punkty.

PAN SKORPION I PANNA BLIŹNIAK

Równowaga psychiczna pana Skorpiona działa na Bliźniaczkę stabilizująco, ale razi ją jego szorstkość i pewna twardość charakteru. Kontakty duchowe między obojgiem nie istnieją, choć oboje są typami intelektualnymi. Także nie będzie ich łączyła prawdziwa harmonia seksualna. Skorpion to domator, chętnie tkwiący w książkach, zajmujący się różnymi problemami. Bliźniaczka natomiast lubi wieść życie ekstrawersyjne, żyć "na zewnątrz", wśród ludzi. Jest rozmowna, towarzyska. Zalet domowych partnera Bliźniaczka nie potrafi dostrzec. Dlatego też od profesora Junga tylko 2 punkty dla tego związku.

PAN SKORPION I PANNA RAK

Związki Skorpiona z panią Rak bywają całkiem znośne. Oboje cenią sobie zacisze domowe. Psychicznie są do siebie dobrze dostrojeni. Jednak seksualna prymitywność pani Rak, jej nadmierna bierność, łatwo Skorpiona znudzą. Pewne napięcia bowiem są Skorpionowi konieczne do życia, jak sól do zupy. Mimo to profesor Jung przyznał tej parze aż 4 punkty.

PAN SKORPION I PANNA LEW

Tak Skorpiona jak i pannę Lew ponosi temperament, z tym że Skorpiona cechuje pewne wyrafinowanie w życiu codziennym. Ani jedno ani drugie nie lubi iść na ustępstwa. Każde czuje w sobie powołanie do rządzenia swym światkiem domowym. Jego denerwuje pewna pretensjonalność i zarozumiałość partnerki. Wszak jeżeli ktoś wie coś lepiej, to chyba on, pan Skorpion. On lubi przyjmować przyjaciół, z którymi może pogadać na tematy poważne -- pani Lew zaś lubi w towarzystwie zabłysnąć urodą, strojem, wyglądem, królewskimi manierami. Może czasem zdarzają się harmonijne małżeństwa obojga, lecz profesor Jung zapatruje się na taki związek pesymistycznie, przyznając mu tylko 1 punkt.

PAN SKORPION I PANNA PANNA

Skorpion i Panna harmonizują ze sobą całkiem dobrze na płaszczyźnie intelektualnej, lecz prawie zawsze silny seksualizm Skorpiona nie przemawia do partnerki z Panny. Oczywiście, Panna ma wszelkie zalety dobrej i gospodarnej pani domu i w ogóle aż pęka od licznych zalet, których Skorpion często nie docenia, jeżeli braknie tego, co dla niego najważniejsze. Okolicznością sprzyjającą byłaby może duża różnica wieku? Łatwo bowiem może sprawdzić się przysłowie: nie da tobie żona, matka, może tobie da sąsiadka. Poglądy moje odbiegają od zdania profesora Junga dającego tej parze aż 5 punktów - ??

PAN SKORPION I PANNA WAGA

Pani Waga kochliwa, delikatna i towarzyska - pan Skorpion zdecydowany, zaborczy i zazdrosny. Oboje mają cechy, które partnerowi(ce) podobają się. Jeżeli nie ma między nimi zasadniczych dysharmonii, widocznych w horoskopach życie z panią Wagą nie jest trudne. Wystarczy szanować jej indywidualność. Pani Waga, pozornie powierzchowna, bardzo sobie ceni partnera inteligentnego. Skorpiona prawie zawsze na to stać. Profesor Jung daje tej parze 4 punkty.

PAN I PANNA SKORPION

Partnerów ze znaku Skorpiona łączy ze sobą gorący temperament, wybujały seksualizm. Ponieważ jest to cecha dominująca w ich wzajemnych kontaktach, łatwiej o wczesny przesyt. Poza tym, oboje często są typami wartościowymi, ale nie dla siebie. Usposobienia mają szorstkie, kąśliwe. Trudno więc, aby takie małżeństwo było ze sobą zawsze zgodne. Oczywiście, każde z nich powinno mieć inny zawód, w domu każde własny pokój. Oboje mają bogate życie wewnętrzne i rozumieją się doskonale. Są domatorami, cenią sobie życie rodzinne. Do rozłamu w tych małżeństwach dochodzi częściej z winy pani Skorpion. Jednak czy można tu w ogóle mówić o winie. Raczej o niewłaściwym doborze. Profesor Jung przyznaje temu związkowi tylko 1 punkt.

PAN SKORPION I PANNA STRZELEC

Oboje mają odrębne poglądy na pewne dziedziny życia. Nieco pruderyjną pannę Łucznik gorszą niektóre rzeczy, z których ważności pan Skorpion sobie kpi. Pani Strzelec nie lubi być tyranizowana, do czego znów Skorpion miewa skłonności. Ona nie daje na ogół powodów do zazdrości, lecz ich psychiczne powinowactwo jest raczej słabe. Pan Skorpion ma dużo zrozumienia dla różnych ludzkich słabostek. Przesadnie skromna Strzelec na dłuższą metę pana Skorpiona zirytuje. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 2 punkty.

PAN SKORPION I PANNA KOZIOROŻEC

Mimo, że oboje bardzo się od siebie różnią, spotyka się między nimi harmonijne związki. Zalety pani Koziorożec nie rzucają się w oczy, nie są błyskotliwe. Na pewno jednak uwidaczniają się wyraźnie w ciężkich chwilach życia. Na tę partnerkę można liczyć. Oboje domatorzy, poważnie myślący, żyją poniekąd "do wewnątrz". W tym zestawieniu mogą utworzyć dobraną parę. Profesor Jung daje im aż 5 punktów.

PAN SKORPION I PANNA WODNIK

Oba znaki łączy ze sobą szereg wspólnych cech, a zwłaszcza intelektualne podejście do problemów życiowych. Oboje kierują się uczuciem, oboje mają silnie podkreśloną indywidualność. Lecz Skorpion, szukając zawsze sedna sprawy, może mieć trudności z Wodniczką, często niezrozumiałą nawet dla siebie samej. Małżeństwa z tej pary uchodzą za niespokojne i nie zawsze trwałe. Jak już wspomniano, dopiero po trzydziestce miewa Wodniczką uczucia ustabilizowane i wie czego chce. Wie, jaki partner jest dla niej odpowiedni. Jest wskazane, aby partner był starszy. Kochająca Wodniczką nie ma sobie równej. Uczuciowy Skorpion zawsze to doceni; Wielu autorów jest zdania, że szczęśliwe małżeństwo u tych dwojga jest rzadkie. Nawet profesor Jung przyznaje im tylko 1 punkt.

PAN SKORPION I PANNA RYBA

Te dwa tak odmienne od siebie typy są zdolne do harmonijnego współżycia. Główną więzią łączącą ich jest uczuciowość i życie seksualne. Na niektóre cechy Rybki, uważane często za mankamenty, pan Skorpion w ogóle nie zwraca uwagi. Ona zaś nie przejmuje się jego pozorną chropowatością i zgryźliwością. Pan Skorpion chętnie obejrzy się za ładną buzią, nie będzie ta jednak niebezpieczne dla Rybki, jeżeli potrafi ona być dla niego pełnowartościową partnerką. Pan Skorpion w głębi duszy traktuje głupców z pogardą. Rybce wybaczy takie braki. Jest zdania, że największą zaletą jest umieć być kobietą. Kto wie, czy w tych nieco prymitywnych i dziś niemodnych poglądach nie tkwi tajemnica szczęścia małżeńskiego, które dziś jest na gwałt poszukiwane. 5 punktów od profesora Carla Gustawa Junga.

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

 

Oceń artykuł
(głosów: 8, suma ocen: 40)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn