english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

KOZIOROŻEC - Jacy są nasi partnerzy?

2009-02-27 22:28:32

KOZIOROŻEC (21 grudnia - 19 stycznia)

 

ŻONA ZE ZNAKU KOZIOROŻCA

Dzielna, pracowita i warta zaufania pani Koziorożec traktuje problemy życiowe poważnie, czasem może nawet zbyt poważnie. Lekkoduchy nie mają u niej żadnych szans. Jest spokojna, rzeczowa i zrównoważona. Chłodna tylko pozornie, aczkolwiek seksualnie może zbyt opanowana. Niestety, nie potrafi właściwie zareklamować siebie i swych zalet. Mówiąc prościej: nie ma w niej nic z podrywaczki, kiepska też z niej kokietka.

Większość dziewcząt z tego znaku to typy wartościowe. Jest faktem ogólnie znanym, że panie z Koziorożca po czterdziestce wyglądają ładniej i są powabniejsze, niż we wczesnej młodości. Wszystkie żony z tego znaku miewają maniery salonowe, bez względu na środowisko, z którego wyszły. Odstępstwa od tego są niezmiernie rzadkie.

Pani Koziorożec dosyć trudno okazać głębię nurtującego ją uczucia. Ma ona pod tym względem jakby jakieś opory, przystępy fałszywego wstydu. Rozsądny mąż nie powinien tłumaczyć sobie mylnie tego pozornego chłodu. W stosunku do rodziny pani ta kieruje się także poczuciem obowiązku. Lubi oszczędnie i skromnie prowadzić swe gospodarstwo, lecz na miłe, przytulne mieszkanie nie kładzie szczególnego nacisku. Zresztą, nie ma wybitnych talentów w tym kierunku. Wszelkie zagadnienia życiowe traktuje poważnie. Wierność, stałość, konserwatyzm' to jej główne cechy. Nawet kiedy mąż jest wietrznikiem, rzadko potrafi zdobyć się na stanowczy krok. Wybryki mężowi może wybaczyć, lecz zapomnieć ich nie potrafi.

Mama Koziorożec jest w rodzinie wspaniałą ostoją stałości, porządku, ładu i regularnego trybu życia. Jej podstawowym dążeniem będzie zawsze zachowanie stanu posiadania, utrzymanie jedności i zgody w rodzinie. Jej myśli będą więc krążyły dookoła zabezpieczenia starości swojej i męża.

Cechy ujemne pani Koziorożec? - Niewiele radości życia, często pewna posępność. W sposobie bycia jest nieśmiała i bardzo płochliwa. Liczne, ukryte zalety tej pani to rozsądek, gospodarność, oszczędność i przywiązanie do rodziny. Nawet kiedy okaże się, że mąż jest nieodpowiednio dobrany, pani Koziorożec będzie starała się pójść na kompromis, mając nadzieję, iż wszystko może się jeszcze jakoś szczęśliwie ułoży. Większość pań z Koziorożca ma ładną cerę do późnej starości. Żona z Koziorożca nie ma zwyczaju narzekać na ciężki los i dzielnie znosi wszelkie jego przeciwności.

Niewiele jest typów odpowiednich na partnerów panny Koziorożec. Przede wszystkim należałoby pomyśleć o BYKU. Typy te dają mało powodów do zazdrości. Myśląc kategoriami finansowymi, pan Byk będzie dumny z gospodarności żony. Oboje spokojni i zrównoważeni, o podobnych temperamentach.

Partner z PANNY ma podobne upodobania i zapatrywania. Także łączy ich trzeźwość, rozwaga i rozsądek, wierność, gospodarność i pewna rezerwa w stosunku do otoczenia. Ale nie będzie tu nigdy mowy o miłości od pierwszego wejrzenia. Zresztą, oboje bywają trochę nieśmiali i lubią rozważać wszelkie za i przeciw.

Czasem i RYBA wygra los, biorąc żonę z Koziorożca. Pani ta zorganizuje właściwie gospodarstwo i wprowadzi planowanie do życia domowego. Traktowanie pana Ryby delikatnie i wyrozumiale opłaci się na zasadzie wzajemności.

Także Skorpion bywa odpowiednim partnerem dla panny Koziorożec.

MĄŻ ZE ZNAKU KOZIOROŻCA

Kiedy chodzi o Koziorożca, potwierdza się przysłowie, że nie wolno oceniać wartości książki według jej oprawy i okładki. Aby pana Koziorożca poznać dokładnie, należałoby go odwrócić na lewą stronę, tak, aby jego zewnętrzny chłód i rezerwę dać do wewnątrz. Wówczas można by się przekonać, jaki wesoły potrafi być pan Koziorożec, jakie ma poczucie humoru. Jak gorące jest jego serce i ile w nim radości życia. Taki jest pan Koziorożec od wewnątrz. Niestety miewa opory, gdy chodzi o okazywanie tych cech na zewnątrz. Ale ważne jest to, że one w ogóle istnieją. W marzeniach i skrytych myślach jest pan Koziorożec nawet romantykiem, lecz jego postępowanie wobec ludzi jest zawsze trochę na dystans. Szczególnie uwidacznia się to ,w odniesieniu do obcych kobiet. W ich towarzystwie * pan Koziorożec czuje się nieco nieswojo. Byłoby ogromnym błędem, w celu skokietowania go, nałożenie bikini o szerokości sznurowadła do butów i podmalowanie oczu na zielono. Jasne, że Koziorożec nie jest z drewna, ale do USC z taką dziewczyną za żadne skarby nie pójdzie.

- Czy ty mnie jeszcze kochasz? - spytała pewna pani męża Koziorożca. - Wszak powiedziałem Ci to raz podczas oświadczyn, a drugi raz gdy urodziłaś dziecko. Czy ty myślisz, że ja tak szybko zmieniam zdanie? - Oto typowa odpowiedź partnera z tego znaku. Panowie z Koziorożca nie są sentymentalni. Na sprawy miłości zdają się zapatrywać nieco prozaicznie. Wprawdzie w planie codziennych czynności i zajęć mają dla problemów miłosnych wyznaczony czas... Na pocieszenie żonom należy powiedzieć, że problemy te u pana Koziorożca bardzo długo figurują na domowej wokandzie. Nawet jeszcze wówczas, gdy u mężczyzny przeminą czasy bohaterskie, zapytani co jest w życiu najwspanialsze, odpowiadają bez wahania: - Trzy rzeczy: wino, śpiew, a tę trzecią zapomniałem.

Nie myślmy jednak, że Koziorożec w życiu rodzinnym jest zimnym i sztywnym uosobieniem obowiązku i dokładności. W domu Koziorożce są miłe, wesołe, mają duże poczucie humoru i potrafią zabawić towarzystwo. Oczywiście, że niektóre szczegóły ich charakteru zawsze będą wypływały na wierzch. Na przykład żona - flejtuch zawsze będzie dla Koziorożca cierniem w nodze.

Panowie z tego znaku mają w stosunku do rodziny duże poczucie obowiązku, lubią spokojne, skromne zacisze domowe i są przeciwnikami wystawnego trybu życia. Do zagadnień domowych podchodzą poważnie, systematycznie, często z lekka pesymistycznie. Współżycie małżeńskie opierają na zaufaniu do partnerki.

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

 

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 14)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn