english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum

Poradnik

Arabskie petrodolary na Euro 2012?

2009-02-26 16:45:27

"Polski rząd liczy na miliony petrodolarów, które pomogą w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy" - pisze serwis "dziennik.pl"

W celu pozyskania środków na organizację Euro 2012, w piątek na Półwysep Arabski rusza delegacja z ministerstwa sportu oraz spółki PL 2012.

Delegacja z Polski odwiedzi Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską oraz Katar. Inwestorom z tych krajów ma zaoferować grunty znajdujące się wokół budowanych stadionów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Gdańsku.

- W związku z mistrzostwami bardzo potrzebujemy pieniędzy, a nie jest tajemnicą, że w dobie kryzysu tylko Bliski wschód ma kasę - powiedziała serwisowi "dziennik.pl" osoba z ministerstwa sportu.

Oferta polskiej delegacji jest kierowana do arabskich funduszy inwestycyjnych oraz wielkich operatorów hotelowych. W naszym kraju wciąż brakuje cztero i pięcio-gwiazdkowych hoteli i to właśnie arabscy inwestorzy mieliby je wybudować.

dziennik.pl/WP.PL
fot mat prasowe

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz