english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Narkotyki zalewają Wielką Brytanię

2009-02-21 17:55:20

Z powodu łatwego dostępu do narkotyków i dużej konkurencji wśród dealerów, działka kokainy w Wielkiej Brytanii może być dziś tańsza niż kiedykolwiek - informuje metro.co.uk.

Wielka Brytania stale zalewana jest narkotykami, a co jakiś czas wykrywany jest kolejny przemyt. Ostatnio celnicy na lotnisku Heathrow aż dwukrotnie udaremnili przemyt na dużą skalę, zatrzymując całą załogę samolotu South African Airways.

Jeśli Wielka Brytania nie będzie lepiej strzegła swych granic, wówczas cena za jedną działkę może wynieść mniej niż jednego funta. Dzieje się to za sprawą nowych szlaków przemytniczych ze wschodniej Afryki i Bałkanów.

 

Celnicy nie są też w stanie wyłapać wszystkich drobnych przemytników, nawet z pilnie strzeżonych i kontrolowanych tras. Dziesięć lat temu gram kokainy kosztował na Wyspach Brytyjskich około 80 funtów, dziś za tą samą ilość zapłacić można już tylko 20. Co daje mniej niż funta za jedną działkę - podaje metro.co.uk.

Świadczy to dobitnie, że władze brytyjskie mają niewielki wpływ na międzynarodowy handel narkotykami. Kokaina staje się towarem, na który stać już nawet nastolatków.

źródło informacji: INTERIA.PL

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz