english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Kolejne wielomiliardowe oszustwo w USA

2009-02-20 19:57:35

tany Zjednoczone nie zdążyły się jeszcze otrząsnąć z oszustwa Bernarda Madoffa, a na jaw wyszła kolejna afera finansowa. Robert Allen Stanford, nazywany Madoffem nr 2, pozbawił inwestorów ze 140 krajów 9,2 mld dolarów. Stanford wczoraj został odnaleziony przez FBI.

Robert Allen Stanford to teksański miliarder i sponsor krykieta, założyciel Stanford International Bank. Miliarder pozbawił inwestorów 9,2 mld dolarów, obiecując im wysokie zyski z obligacji. W ten sposób zwabił inwestorów ze 140 krajów.

Oszustwo Stanforda ujawniono we wtorek, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew cywilny przeciwko niemu. Amerykański nadzór oskarżył Stanforda o zdefraudowanie 9,2 mld dolarów i starał się zamrozić jego majątek. Według wrześniowej edycji amerykańskiego magazynu „Forbes”, Robert Allen Stanford znalazł się na 205 miejscu wśród 400 najbogatszych ludzi w Ameryce.

Inwestorzy, którzy chcieli wyciągnąć swoje pieniądze z Stanford International Bank, nie mogli zbyt wiele zrobić, bowiem ze względu na toczące się śledztwo bank zawiesił wszelkie transakcje, w tym wypłaty pieniędzy. Jednak bank wciąż działa.

Oszustwo Stanforda uważane jest za najpoważniejsze tuż po aferze Bernarda Madoffa, który naraził inwestorów na straty 50 mld dolarów. Wczoraj Stanford trafił w ręce FBI, ale nie postawiono mu jeszcze oskarżenia o popełnienie przestępstwa. 


  ec
Inwestycje.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn