english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Microsoft oskarżony o bezprawne pobieranie opłat za przejście z Visty na XP

2009-02-19 19:55:14

Emma Alvarado, mieszkanka Los Angeles, złożyła pozew do sądu przeciwko koncernowi Microsoft za obciążenie jej kwotą 59,25$ za downgrade systemu operacyjnego z Windows Vista na Windows XP.

 

Zarówno ona, jak i wielu innych klientów było rozczarowanych licznymi problemami, z jakimi borykała się Vista. Emma Alvarado zarzuca Microsoftowi działania wykorzystujące dominującą pozycję koncernu na rynku. Miało to objawiać się zmuszaniem klientów do zakupu komputerów wyposażonych w system Windows Vista, a następnie obciążaniem ich kosztami przejścia na starszy (i stabilniejszy) Windows XP. Takie postępowanie jest niezgodne z aktami prawnymi Washington State’s Unfair Business Act oraz Consumer Protection Act. Microsoft ma kłopoty także w związku z etykietą „Windows Vista Capable”, która miała być gwarancją, że opatrzone nią urządzenia bez problemu będą działać pod systemem operacyjnym Windows Vista. Klienci twierdzą, że etykieta wprowadza w błąd.

 

 

Źródło: Newlaunches

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz